ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ساماندهی فضای حاشیه رودخانه شور رفسنجان با رویکرد توسعه گردشگری سبز پایدار با نگاه به آینده

Year: 1397
COI: FSFGS01_075
Language: PersianView: 390
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین غضنفرپور - دانشیار جغرافیا و برنامه ریزی شهری، دانشگاه شهید باهنر کرمان، کرمان، ایران
ندا رضایی حومدین - دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد رفنسجان، رفسنجان، ایران

Abstract:

این پژوهش با هدف گسترش فضاهای عمومی و امکانات تفریحی، ایجاد مسیرهای پیاده و دوچرخه و کفسازی مسیر، نورپردازی محوطه های باز و سبز، جذب گردشگر، زیباسازی بدنه رودخانه و ... می باشد. مسیله اصلی این است که بطور کلی حاشیه رودخانه ساماندهی نشده، زمین های اطراف حریم رودخانه رها شده هستند که باعث شده چهره مناسبی برای فضای شهری ایجاد نکند. سرزندگی، نشاط را از بین برده است. در این میان، ایجاد محیطی آرام و به دور از آلودگی های زیست محیطی و آلودگی های بصری و ... که از عمده ترین معضلات شهرهای امروزی به شمار می رود، همچنین فراهم نمودن امکانات مناسب برای بهره مندی کاربران از چشم انداز زیبای رودخانه، در درجه اول اهمیت قرار می گیرد. اجرای این طرح در این منطقه از شهر باعث افزایش سرانه فضای سبز، فضای تفریحی- فراغتی، بهبود سلامت جامعه، امنیت، ایجاد تعاملات اجتماعی و ... می شود. عملکرد این فضا می تواند محیط ناسالم و آلوده ی اطراف سیل یا رودخانه را با برنامه ریزی درست تبدیل به محیطی فرحبخش و پویا کرد تا هم از لحاظ اجتماعی و هم از لحاظ فیزیولوژیکی نتیجه بخش باشد. مهمترین اقداماتی که بایستی از هم اکنون در اطراف رودخانه شور انجام شود، اعمال مدیریت زمین و ایجاد فضای متنوع سبز و تفریحی برای آینده رفسنجان خواهد بود. روش پژوهش، توصیفی- تحلیلی است. برای جمع آوری اطلاعات از دو روش، میدانی و اسنادی استفاده شده است. آلترناتیوهای پیشنهادی برای حاشیه رودخانه شور که در حقیقت پارک خطی یا پارک رودکناری است که باعث افزایش سرانه فضای سبز، فضاهای تفریحی- فراغتی، بهبود سلامت جامعه، امنیت، ایجاد تعاملات اجتماعی برای آینده شهر نتایج تحقیق نشان می دهد چنانچه ساماندهی حاشیه رودخانه با نگاه به آینده برنامه ریزی شود هدفمندتر و دقیق تر خواهد بود.

Keywords:

ساماندهی، رودخانه (مسیل) شور، گردشگری سبز پایدار، نگاه به آینده، رفسنجان

Paper COI Code

This Paper COI Code is FSFGS01_075. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/814036/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
غضنفرپور، حسین و رضایی حومدین، ندا،1397،ساماندهی فضای حاشیه رودخانه شور رفسنجان با رویکرد توسعه گردشگری سبز پایدار با نگاه به آینده،The First National Conference on "Strategic Foresight in the Field of Geosciences and Urban-Regional Studies"،Kerman،،،https://civilica.com/doc/814036

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 16,298
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support