ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اثر شکل و فاصله در گروه پایه های رودخانه ای بر میزان نیروهای هیدرودینامیکی وارد بر آن ها

Year: 1397
COI: CAUM01_0461
Language: PersianView: 215
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پریسا آذرتکله - دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد مهندسی عمران – سازه، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
نازیلا کاردان - استادیار گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
محمدرضا امامی آزادی - استادیار گروه مهندسی عمران، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

Abstract:

پل ها از جمله مهم ترین و پرکاربردترین سازه هایی هستند که از دیرباز مورد استفاده قرار می گرفته اند. در اغلب موارد سازه پل بر روی رودخانه احداث می گردد که در این صورت پایه های آن در تماس با جریان آب خواهد بود. تجربه طولانی مدت احداث پل بر روی رودخانه ها، مهندسان را به این نتیجه رسانده است که در طراحی پل ها فقط در نظر داشتن مسایل سازه ای، زمین شناسی، موقعیت راه و پتانسیل ترافیک کافی نمی باشد بلکه باید اثر نیروهای هیدرودینامیکی را نیز مورد توجه قرار داد. در این تحقیق نیروهای هیدرودینامیکی وارد بر پایه پل برای بررسی اثر اشکال مختلف پایه با مقاطع مختلف دایره ای و مستطیلی گردگوشه با نسبت ) L/Bطول به عرض( مختلف، و اثر نسبت G/D ( Gفاصله مرکز به مرکز دو پایه) در گروه پایه ها با در نظر گرفتن اندرکنش سازه-سیال در نرم افزار آباکوس شبیه سازی شده است و این نتیجه حاصل شد که با افزایش سرعت، فشار وارده و نیروی وارد بر پایه افزایش یافته و هر چه شکل مقطع پایه با الگوی جریان منطبق تر باشد، نیروی کمتری به پایه وارد می شود. در گروه پایه ها برای مقطع دایره ای با افزایش نسبت G/D، بیشینه فشار و ضریب درگ کاهش یافته، و برای مقطع مستطیلی گردگوشه، بیشینه فشار و ضریب درگ ابتدا افزایش و سپس کاهش یافته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUM01_0461. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/846346/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آذرتکله، پریسا و کاردان، نازیلا و امامی آزادی، محمدرضا،1397،بررسی اثر شکل و فاصله در گروه پایه های رودخانه ای بر میزان نیروهای هیدرودینامیکی وارد بر آن ها،International Conference on civil engineering, architecture and urban development management in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/846346

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 3,185
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support