ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی ارتباط مخاطب با فضای شهری بر مبنای مطالعات فرهنگی (مورد مطالعاتی: پیاده راه آیت الله سعیدی بابل)

Year: 1397
COI: CAUM01_0622
Language: PersianView: 279
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مصطفی درزیانی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه مازندران -
وحید حیدرنتاج - استادیار معماری دانشگاه مازندران -
فریال احمدی - استادیار معماری دانشگاه مازندران -
حامد علیزاده - دانشجوی دکتری جامعه شناسی دانشگاه علامه طباطبایی -

Abstract:

برآیند دو عامل باعث ارتباط مخاطب با فضا می شود. عامل اول فضای طراحی شده است که بر مخاطب تاثیرگذار است. از انواع مبلمان تا پیاده روها و پوشش گیاهی در فضاهای شهری و ساختار فیزیکی و تقسیمات عملکردی در فضای معماری به رفتار مخاطب شکل می دهند و او را تحت تاثیر قرار می دهند. از انتخاب هایی که برای عبور و مکث وجود دارد تا انتخاب هایی که برای تعامل با افراد دیگر ممکن است بوجود بیاید از جمله تاثیرات فضا بر رفتار مخاطب محسوب می شوند. اما عامل دوم نگاه مخاطب به هر فضا است. به این معنی که مخاطب به عنوان مصرف کننده به مصرف فضا می پردازد و در تلاش برای شخصی سازی و وفق دادن خود در فضای مربوط قرار می گیرد. پژوهش پیش رو با استفاده از روش مشاهده غیرمشارکتی در پیاده راه سعیدی بابل، به جمع آوری داده ها می پردازد و با روش مقوله بندی، به تحلیل و طبقه بندی داده ها پرداخته و سپس به آزمون نظریه و پرسش اصلی پژوهش یعنی نحوه ی مصرف فضا و تاکتیک های مخاطبان در شخصی سازی فضا در خلال داده ها می پردازد. در نهایت با استفاده از مولفه های به دست آمده در نه بخش، راه کارهایی برای طراحی نوع فضای عمومی و چگونگی حل معضلات، معرفی شده، بیان می کند. مولفه های بررسی شده در نه بخش (نشستن، مبلمان، نیمکت)، (المان شهری، نماد، خوانایی)، (برقراری ارتباط، جنسیت)، (کمک های جمعی، همدلی، رویدادهای جمعی)، (تصورات عمومی)، (کنترل، نظارت، قوانین، پاتوق)، (توقف کردن، تماشاگر، خریدار، پرسه زن)، (دستفروش، کالاهای دستفروش)، (دید، ویترین، تبلیغات)، تقسیم بندی شده اند.

Keywords:

مصرف مصرف فضا شخصی سازی فضای جمعی پیاده راه بابل

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUM01_0622. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/846502/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
درزیانی، مصطفی و حیدرنتاج، وحید و احمدی، فریال و علیزاده، حامد،1397،بررسی ارتباط مخاطب با فضای شهری بر مبنای مطالعات فرهنگی (مورد مطالعاتی: پیاده راه آیت الله سعیدی بابل)،International Conference on civil engineering, architecture and urban development management in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/846502

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 9,804
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support