ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رابطه بین سیاست تقسیم سود و اجتناب از پرداخت مالیات با توجه به نقش هییت مدیره مستقل در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

Year: 1397
COI: IBAEONF01_116
Language: PersianView: 196
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ابوالفضل قدیری مقدم - دانشیار،دانشکده علوم انسانی حسابداری، دانشگاه فردوسی مشهد، ایران
هادی سعیدی - استادیار، دانشکده علوم انسانی حسابداری، دانشگاه آزاد اسلامی شیروان، ایران
عبدالحسین طالبی نجف آبادی - استادیار، دانشکده علوم انسانی حسابداری، دانشگاه بحنورد، ایران
صادق کریمی راد - دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشکده علوم انسانی حسابرسی، دانشگاه حکیمان بجنورد، ایران

Abstract:

جتناب مالیاتی می تواند انعکاسی از نظریه مسیله ی نمایندگی باشد و ممکن است منجر به تصمیمات مالیاتی شود که منافع شخصی مدیر را دنبال کند؛ بنابراین، یکی از چالش های پیش رو سهامداران و هییت مدیره، یافتن روش ها و انگیزه های کنترلی است تا هزینه های نمایندگی را به حداقل برسانند. برخی نتایج نشان می دهد که اجتناب مالیاتی تحت تاثیر عواملی چون، ویژگی های مالی شرکت، حاکمیت شرکتی و پاداش مدیران، ساختار مالکیت و ذینفعان خارجی مانند اتحادیه های کارگری قرار می گیرید. هدف اصلی این تحقیق بررسی رابطه بین سیاست تقسیم سود و اجتناب از پرداخت مالیات با توجه به نقش هییت مدیره مستقل در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران می باشد. به این منظور 141 شرکت طی بازه زمانی 1390 تا 1395 بررسی گردید. اطلاعات مالی مورد نیاز با مراجعه به صورت های مالی و از نرم افزار ره آورد نوین 9 استخراج شده و توسط نرم افزار اکسل تلخیص، طبقه بندی، محاسبه شده و در نهایت از طریق نرم افزار Eviews تجزیه وتحلیل گردید. با استفاده از داده های ترکیبی و با بهره گیری از آزمون رگرسیون حداقل مربعات تعمیم یافته در سطح اطمینان 0/95 یافته های تحقیق نشان می دهد بین سیاست تقسیم سود و اجتناب از پرداخت مالیات رابطه مثبتی وجود دارد و همچنین یافته ها نشان داد بین سیاست تقسیم سود و اجتناب از پرداخت مالیات با توجه به نقش هییت مدیره مستقل معنادار و منفی است. به عبارت دیگر در شرکت هایی که در ترکیب هییت مدیره اعضای مستقل بیشتری وجود دارد، بین سیاست تقسیم سود و اجتناب از پرداخت مالیات رابطه منفی و معناداری وجود دارد.

Keywords:

حاکمیت شرکتی، اعضای غیرموظف، سیاست تقسیم سود و اجتناب مالیاتی.

Paper COI Code

This Paper COI Code is IBAEONF01_116. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/854940/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قدیری مقدم، ابوالفضل و سعیدی، هادی و طالبی نجف آبادی، عبدالحسین و کریمی راد، صادق،1397،بررسی رابطه بین سیاست تقسیم سود و اجتناب از پرداخت مالیات با توجه به نقش هییت مدیره مستقل در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران،International Conference on Innovation in Business and Economics Management،Tehran،،،https://civilica.com/doc/854940

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 28,235
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support