ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر پارامتر های حرارتی بر رسوب آسفالتین در یکی از میادین نفتی ایران

Year: 1397
COI: NICEC16_602
Language: PersianView: 142
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احسان خامه چی - دانشیار دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران، ایران
مهرداد قاسمی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی نفت، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران
محمد حسین شهسواری - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی نفت، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، تهران

Abstract:

یکی از مشکلات رایج در صنعت نفت ته نشینی مواد آلی سنگین مانند آسفالتین روی سنگ مخزن، درون چاه های تولید، لوله های انتقال و مخازن ذخیره است. حضور گرادیان های غلظت همراه با پروفایل های فشار و دما در سازند مخزنی، به ویژه مجاور چاه های تولیدی، در لوله مغزی چاه و در تجهیزات سطحی روی پایداری ذرات کلوییدی آسفالتین اثر می گذارد و شرایط را برای ته نشینی آن فراهم می سازد. رسوب فاز جامد از یک محلول مایع برای ته نشست شرط لازم است اما کافی نیست. ته نشست زمانی آغاز می شود که ذرات متراکم شده آسفالتین بر روی فضاهای فعال سطح جذب شوند. در این مقاله با استفاده از مدل های مختلف، ته نشست آسفالین در یکی از چاه های میدان نفتی در ایران مدل سازی شده است و پارامترهای حرارتی شامل دمای سیال و دمای سطح لوله مغزی آنالیز حساسیت شده اند. با افزایش این پارامترها ضریب ته نشست آسفالتین افزایش یافته و به طبع آن میزان ته نشست نیز افزایش می یابد که در آن مدل اسکوبدو بیشترین و مدل بیل کمترین میزان ته نشست را پیش بینی می کند.

Keywords:

ته نشست آسفالتین، دمای سیال، دمای سطح لوله مغزی، ضریب ته نشست.

Paper COI Code

This Paper COI Code is NICEC16_602. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/860265/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خامه چی، احسان و قاسمی، مهرداد و شهسواری، محمد حسین،1397،تاثیر پارامتر های حرارتی بر رسوب آسفالتین در یکی از میادین نفتی ایران،16th Iranian National Chemical Engineering Congress،Tehran،،،https://civilica.com/doc/860265

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 20,816
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support