Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی کامپوزیت هایFRP درمقاوم سازی سازه های بتن آرمه

چهارمین همایش بین المللی مهندسی سازه
Year: 1396
COI: ISSEE04_081
Language: PersianView: 238
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ناصر علائیان - عضو هیات علمی دانشکده عمران موسسه صنعتی قائم قایمشهر
حسن جعفریان - عضو هیات علمی دانشکده عمران موسسه صنعتی قائم قائمشهر
میلاد نیک صفات - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران- زلزله، موسسه صنعتی قائم قایمشهر

Abstract:

پلیمر تقویت شده فیبرFRP یک کامپوزیت ساخته شده از الیاف با مقاومت بالا و یک ماتریس برای اتصال این الیاف به ساخت اشکال ساختاری است. انواع فیبر های رایج عبارتند از آرمید، کربن، شیشه و فولاد با مقاومت بالا. ماتریکس های مشترک اپوکسی ها و استرها هستند ماتریس های غیر معدنی برای استفاده در کامپوزیت مقاوم در برابر آتش مورد بررسی قرار گرفته اند. سیستم های FRP دارای مزایای قابل توجهی نسبت به مواد ساختاری کلاسیک مانند فولاد، از جمله وزن کم، مقاومت خوردگی و سهولت کاربرد دارند. به ویژه برای تعمیرات و بازسازی سازه های تقویت شده و پیش تقویت شده بتن مناسب است. وزن کم باعث کاهش مدت زمان و هزینه ساخت و ساز می شود زیرا تجهیزات سنگین برای احیای مجدد لازم نیست. کامپوزیت ها را می توان به عنوان یک ورقه نازک و یا لایه ی لایه استفاده کرد. تعمیر و جایگزینی اجزاء فولادی آسیب دیده و نیز سازه بتن آرمه ای که به دلیل خوردگی میلگردها آسیب دیده است، میلیون ها دلار خسارت در سراسر دنیا به بار آورده است. به همین دلیل سعی شده که تدابیر ویژه ای جهت جلوگیری از خوردگی اجزاء فولادی و میلگردهای فولادی در بتن اتخاذ گردد که از جمله میتوان به حفاظت کاتدیک اشاره نمود. با این وجود برای حذف کامل این مساله، توجه ویژه ای به جانشینی کامل اجزاء و میلگردهای فولادی با یک ماده جدید مقاوم در مقابل خوردگی معطوف گردیده است. از آنجا که کامپوزیت های FRPبشدت در مقابل محیط های قلیایی و نمکی مقاوم هستند که در دو دهه اخیر موضوع تحقیقات گسترده ای جهت جایگزینی کامل با قطعات و میلگردهای فولادی بوده اند. چنین جایگزینی بخصوص در محیط های خورنده نظیر محیط های دریایی و ساحلی بسیار مناسب به نظر میرسد. در این مقاله مروری بر خواص، مزایا و معایب مصالح کامپوزیتی FRP صورت گرفته و قابلیت کاربرد آنها به عنوان جانشین کامل فولاد در سازه های مجاور آب و بخصوص در سازه بتن آرمه، به جهت حصول یک سازه کاملا مقاوم در مقابل خوردگی، مورد بحث قرار خواهد گرفت

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISSEE04_081. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/879480/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
علائیان، ناصر و جعفریان، حسن و نیک صفات، میلاد،1396،ارزیابی کامپوزیت هایFRP درمقاوم سازی سازه های بتن آرمه،4rd Iran International Conference on Structural Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/879480

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support