ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عملکرد ادوات سایشی در ترمز ماشین های ریلی

Year: 1397
COI: MECECONF04_036
Language: PersianView: 172
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد هدایتی آینده - کارشناسی ارشد مهندسی مواد و متالورژی، مرکز تحقیقات مهندسی مواد پیشرفته دانشگاه آزاد اسلامی کرج
مصطفی کریمی - کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات
امیر رویگران - کارشناسی ارشد مهندسی مواد و متالورژی، مرکز تحقیقات مهندسی مواد پیشرفته دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج
نصراله رجائی - کارشناسی مهندسی مکانیک، مدیر عملیات و تعمیرات جاری خط ۱ شرکت بهره برداری متروی تهران

Abstract:

اداوات سایشی از نظر ایمنی، سلامتی و امور زیست محیطی اهمیت فوق العاده ای دارد و لذا فعالیت های تحقیقاتی زیادی را در ده های اخیر به خود گرفته است. لنت ها و کفشک های ترمز به ترتیب با دیسک ها و چرخ های ماشین های ریلی عمل می کنند. لذا سازگاری هندسی و متالورژیکی آنها از یک طرف با همدیگر و از طرف دیگر با اجزاء و ادوات روسازی خطوط از اهمیت زیادی برخوردار است. هزینه های اولیه ساخت و یا خرید ادوات سایشی نیز در رابطه با طول عمر آنها و چگونگی تاثیرشان بر خرابی اجزاء روسازی خطوط و بوژی های ماشین های ریلی نیز قابل بررسی جدی می باشد. امروزه موضوع خرابی ها و هزینه های اداوت سایشی یکی از معضلات بزرگ راه آهن های مختلف در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه می باشد و هر ساله هزینه های هنگفتی را بر این راه آهن ها تحمیل می کند. این مسئله در راه آهن ایران، بدلیل مختلف به مراتب شدیدتر است. در این رابطه می توان به اموری چون انحصاری و غیر رقابتی بودن ساخت و تولید ادوات سایشی، عدم انجام تحقیقات بنیادی- کاربردی، عدم بستر سازی برای سازندگان مبتکر، عدم کنترل کیفیت مستقل، ... و بی توجهی به استانداردها اشاره داشت. در تحقیق پیش رو، در حد ممکن به بررسی بعضی از این موارد پرداخته می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MECECONF04_036. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/880509/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
هدایتی آینده، محمد و کریمی، مصطفی و رویگران، امیر و رجائی، نصراله،1397،بررسی عملکرد ادوات سایشی در ترمز ماشین های ریلی،Fourth National Congress of Mechanical Engineering and Chemical Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/880509

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 8,323
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support