ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی میزان استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی در جام ملت های آسیا2019

Year: 1397
COI: PESSO03_168
Language: PersianView: 184
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

افشین احمدی - کارشناس ارشد مدیریت ورزشی گرایش مدیریت رسانه های ورزشی
روزبه احمدی - کارشناس ارشد مدیریت شهری و کارشناس مهندسی تکنولوژی نرم افزار

Abstract:

هدف از انجام این پژوهش، بررسی میزان استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی موسوم به VAR توسط داوران مسابقات جام ملت های آسیا 2019 در امارات از یک سو بررسی میزان تاثیر این سیستم بر تغییر تصمیمات یا پای بندی داوران به تصمیمات اولیه خود از سوی دیگر بوده است. در این راستا، اطلاعات موردنیاز را با مراجعه به منابع معتبری مثل سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا و سایت رسمی فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) به دست آوردیم و از اطلاعات موجود در برخی سایت های داخلی و خارجی معتبر نیز استفاده کردیم و در نهایت پس از دسته بندی و تحلیل داده ها، نتایج حاصله را در قالب یافته های تحقیق آوردیم. یافته های ما نشان داد VAR در7 بازی از این رقابت ها مورد استفاده قرار گرفت و داوران در 5 بازی از این تعداد، ترجیح دادند از آن برای رفع شبهات خود در خصوص تصمیماتشان کمک بگیرند. داوران این پنج بازی در 6 مورد از VAR استفاده کردند که 4 مورد تصمیمات اولیه خود را تغییر دادند و در 2 مورد هم تصمیم اولیه خود را تایید کردند. این موضوع نشان می دهد VAR می تواند کمک حال خوبی برای داوران در صحنه های مهم و تاثیر گذار باشد و بدانها در اتخاذ تصمیمات درستتر یاری رساند. البته مانند هر فن آوری جدیدی، این تکنولوژی هم باید بیشتر در معرض آزمایش قرار گیرد تا با رفع نقایص و ارتقای امکانات و توانایی های فعلی اش، در آینده استفاده بیشتر و بهتری از آن شود. در عین حال، از آنجا که همواره یکی از تیم ها از تصمیمات داوری سود و تیم دیگر زیان می برد، این سیستم طبیعتا نمی تواند باعث رضایت هر دو طرف شود اما به هر صورت، تلاش دارد میزان اشتباهات داوری را کاهش داده و به روند رو به رشد فوتبال و پیشرفت آن در بعد تکنولوژیکی کمک کند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PESSO03_168. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/880759/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدی، افشین و احمدی، روزبه،1397،بررسی میزان استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی در جام ملت های آسیا2019،Third International Conference on Applied Research in Physical Education, Sport Sciences and Championship،Tehran،https://civilica.com/doc/880759

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support