ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثر سن بر روی مشخصات فیزیکی پسماند جامد شهری در مرکز دفن کهریزک

Year: 1397
COI: GEOTEC03_145
Language: PersianView: 362
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نادر شریعتمداری - دانشگاه علم و صنعت ایران،
امیرحسین صادق پور - دانشگاه کاشان
بهاره موید محسنی - دانشگاه علم و صنعت ایران،
پرنیان دهقان بنادکی - دانشگاه علم و صنعت ایران،

Abstract:

پارامتر های فیزیکی پسماند جامد شهری در مرکز دفن کهریزک (تهران، ایران) و تغییرات آن بر حسب سالخوردگی در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته است. رفتار این مصالح به دلیل ناهمگنی ذاتی و تغییر آن در مناطق مختلف دارای پیچیدگی زیادی بوده و علاوه بر آن به دلیل ماهیت بیولوژیکی بخشی از اجزای تشکیل دهنده این مصالح و فرایند تجزیه، وابسته به زمان است. جهت بررسی اثر سن بر روی پارامتر های فیزیکی پسماند جامد شهری، نمونه های تازه و 12 ساله از لندفیل کهریزک مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج حاصل از آزمایش های پایه که به منظور تعیین خصوصیات فیزیکی نمونه های زباله انجام شد، نشان می دهد که بخش عمده اجزای زباله تازه شهری مربوط به 3 گروه پسماند های غذایی، کاغذ/ مقوا و پلاستیک بوده و سهم آنها به ترتیب حدود % 59,1، 15,4% و% 13,1 است. نتایج این تحقیق نشان می دهد که بخش خمیری اجزای زباله با افزایش سن حدود 21,6% در طی فرایند تجزیه کاهش و سهم پلاستیک افزایش می یابد. با افزایش سن اندازه دانه ها ریزتر می شود به طوری که برای زباله تازه به علت تجزیه، میانگین اندازه ذرات از 70 میلیمتر به 33,68میلیمتر برای زباله سالخورده کاهش میابد. درصد رطوبت نمونه های تازه بیش تر از % 140,61 می باشد که این مقدار برای نمونه های سالخورده به دلیل همگن تر شدن به % 61, 33 کاهش می یابد. با توجه به این که میزان مواد آلی به میزان درصد رطوبت نمونه ها بستگی دارد؛ و هر دو این موارد با افزایش سن کاهش می یابند، به طوری که میانگین میزان مواد آلی زباله تازه % 66,84 و زباله سالخورده 25,267% هستند.

Keywords:

زباله جامد شهری، لندفیل کهریزک، سالخوردگی، مواد آلی، اجزای زباله.

Paper COI Code

This Paper COI Code is GEOTEC03_145. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/907815/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شریعتمداری، نادر و صادق پور، امیرحسین و موید محسنی، بهاره و دهقان بنادکی، پرنیان،1397،اثر سن بر روی مشخصات فیزیکی پسماند جامد شهری در مرکز دفن کهریزک،3rd Iranian Conference on Geotechnical Engineering،Tehran،،،https://civilica.com/doc/907815

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 21,678
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support