ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی و تحلیل اصطلاحات حقوقی مرتبط با تروریسم سایبری

Year: 1398
COI: ECDS05_155
Language: PersianView: 359
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرج تلاشان - دانشجوی دکتری الهیات- علوم قرآن و حدیث
غلامحسین طیبی - هیئت علمی دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) تهران
حیدرعلی مهدوی نیا - هیئت علمی دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) تهران

Abstract:

باتوجه به نقش وسیع و گسترده سیستم های رایانه ای در ابعاد مختلف زندگی بشری و افزایش روز افزون جرایم مرتبط با رایانه در اغلب کشورها، بویژه کشورهای پیشرفته و بوجود آمدن تنش و چالش های گوناگون، اغلب دولتمردان در صدد شناخت اینگونه جرایم و وضع قوانین و تدابیری در جهت جلوگیری از جرایم و برخورد با مرتکبیناینگونه جرایم برآمده اند.در راستای گستردگی و پیچیدگی حاصل از تکنولوژی مدرن و ظهور نسل جدید جرایم سایبری و شبکه ای در محیط های مجازی، حقوق جزا وارد مرحله جدیدی چه در حقوق ماهوی و چه در حقوق شکلی شده است. به طوری که تنها شرط مبارزه با اینگونه جرایم، شناسایی، تجزیه و تحلیل و شناخت کامل نحوه ارتکاب اینگونه جرایم است. در راستای شناخت بهتر و مبارزه با تروریسم سایبری برآن شدیم با روش توصیفی- تحلیلی بر پایه اطلاعات کتابخانه ای واسنادی به بررسی و تحلیل اصطلاحات حقوقی مرتبط با تروریسم سایبری بپردازیم. یافته های تحقیق نشان می دهد:-1به منظور عقیم سازی و متوقف کردن تروریسم سایبری و بزه دیدگان آن که یکی از موضوعات چالش برانگیز در سالهای اخیر به خصوص نظامهای کیفری هستند، در آستانه ارتکاب یا در شرف ارتکاب جرم،شناسایی این گونه جرایم مهم و ضروری می باشد.-2 در زمینه اصطلاحات حقوقی مرتبط با تروریسم سایبری،میتوان به واژه هایی از قبیل: تروریسم،تروریسم سایبری،بزه های رایانه ای ،بزهکاری سایبری، حمایت،بزهدیده،جنگ اطلاعاتی،جنگ سایبری، جاسوسی سایبری،خرابکاری سایبری، اختلال زیرساختی،دفاع سایبری،حملات سایبری و پیشگیری می توان اشاره کرد.-3 امنیت اطلاعات می تواند افشاء اطلاعات سری و محرمانه باشد که سبب ضربه زدن به امنیت ملی می شود. تامین امنیت و حفاظت از اطلاعات یکی از مهم ترین بخشی هایی است که قدرت دولت ها را نشان می دهد. امنیت سایبری محافظت از سیستم ها و ساختارهای اطلاعاتی یک کشور می باشد که جهت مهار ومقابله با اینگونه تهدیدات تلاش دولت ها به تنهایی کافی به نظر نمی رسد و نیاز به همکاری موثر بین دولت ها و افراد می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ECDS05_155. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/920759/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
تلاشان، فرج و طیبی، غلامحسین و مهدوی نیا، حیدرعلی،1398،بررسی و تحلیل اصطلاحات حقوقی مرتبط با تروریسم سایبری،5th National Conference on Defense Science and Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/920759

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support