ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیرگردشگری روستایی بر توسعه اقتصادی و اشتغال روستاییان مورد: روستای فش؛ استان کرمانشاه

Year: 1397
COI: IAGRP02_045
Language: PersianView: 379
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا شفیعی - کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی گردشگری، واحد ملایر، دانشگاه آزاد اسلامی، ملایر، ایران
سیما شفیعی - کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری، واحد ملایر، دانشگاه آزاد اسلامی، ملایر، ایران

Abstract:

هم اکنون، گردشگری و اقتصاد ناشی از آن در حال تبدیل شدن به یکی از پرشتاب ترین صنایع رو به رشد جهان هستندو ابزاری برای ایجاد درآمد ملی، که از اساسی ترین بخش های اقتصادی جهان و توسعه ی پایدار هستند محسوب می شوند. گردشگری دارای گونه های متنوعی است و یکی از این نوع گونه ها، گردشگری روستایی می باشد که موجب توسعه ی پایدار جوامع محلی در نواحی روستایی می شود و به عنوان وسیله ای برای توسعه ی اقتصادی- اجتماعی مشاغل نوین در مناطق روستایی در نظر گرفته شده است. تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که گردشگری روستایی موتور محرکه ی اصلی در زمینه ی بهبود و توسعه ی اقتصادی روستاها است که با ایجاد فرصتهای فراوان موجب تغییر و تنوع در اقتصاد محلی شده و همچنین مشاغل مولدی را بر اساس پتانسیل های موجود در روستا فراهم می آورد که افزایش سطح رفاه و درآمد و استانداردهای زندگی و امنیت را در روستا در پی خواهد داشت. بر همین اساس می توان یکی از بهترین گزینه های نجات روستایی از مسائل و مشکلات اقتصادی- اجتماعی و زیست محیطی و رسیدن به عدالت اجتماعی را در توجه هر چه بیشتر مسئولان و مردم به توسعه و رونق گردشگری روستایی جستجو نمود. روش تحقیق این پژوهش توصیفی-تحلیلی و از نوع کاربردی می باشد. پژوهش 50)نفر) از اهالی روستای فش به همراه کارشناسان و دهیار بوده است و تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده با استفاده از نرم افزار SPSS محاسبه شد نتایج پژوهش حاکی از تاثیر توسعه ی گردشگری روستایی بر توسعهی اقتصادی و اشتغال روستائیان، روستای فش است.

Keywords:

گردشگری روستایی , اقتصاد و اشتغال روستایی , فش.

Paper COI Code

This Paper COI Code is IAGRP02_045. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/923203/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شفیعی، زهرا و شفیعی، سیما،1397،تاثیرگردشگری روستایی بر توسعه اقتصادی و اشتغال روستاییان مورد: روستای فش؛ استان کرمانشاه،The Second National Conference on Iran Sustainable Rural Development،Tehran،https://civilica.com/doc/923203

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,896
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support