ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

جایگاه FATF در نظام حقوقی ایران و نظام حقوقی بین الملل

Year: 1398
COI: ISCV02_006
Language: PersianView: 1,709
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مونا دارابی - گروه حقوق، واحد بوئین زهرا، دانشگاه آزاد اسلامی، بوئین زهرا، ایران
حمزه محمدی

Abstract:

یکی از راه های مبارزه با پدیده ی تروریسم، مبارزه با تامین مالی آن است. به همین منظور است که کشورها یا خود بطور مستقیم یا از طریق سازمان ملل متحد مبادرت به تهیه ی اسناد و مقرراتی جهت مسدود نمودن راه های تامین مالی تروریسم که در واقعیت شاهرگ حیاتی این گروه ها بوده و هست، نمودهاند، که کشور ایران هم تاکنون عضو بسیاری از کمیسون های مبارزه با تامین مالی تروریسم شده است و علاوه بر این قانون مبارزه با پولشویی و نیز آیین نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی را تصویب نموده است . نتایج حاصل از تحقیق حاضر بیانگر این است که حقوق ایران با حقوق بین الملل در زمینه تامین مالی تروریسم منافاتی ندارد و ایران با وجود اینکه از مجموع 11 کنوانسیون بین المللی موجود در زمینه تامین مالی تروریسم تنها به عضویت کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم 7) اکتبر (1999 درنیامده است ، اما مفاد آن کنوانسیون را نیز رعایت می نماید در حقیقت مقاد این پیمان فاقد امضاء بعنوان امری یقینی و منجز اجرا همیشه مجرا بوده است. اما این سوال مطرح است که چرا ایران با تعاریف مذکور در فوق و تعامل آشکار با جهان فرامرزی خود، حال در پیوستن به FATFتعل6ل می نماید: در پاسخ به این سوال باید گفت که: در واقع جدی ترین و اصلی ترین مشکل ایران با گروه ویژه اقدام مالی بر سر تعریف واژه تروریسم است. آنچه آنان گروه های تروریستی مینامند و بر سر تامین منابع مالی آنان حرف دارند، ایران نهضتهای آزادیبخش منطقه میخواند و حمایت از آنان را نه تنها نادرست نمی داندبلکه با تاسی از دین مبین و مترق6ی اسلام آن را واجب نیز می داند و این دلیل تعل6ل ایران برای پیوستن در عین تعامل با جهان خارج است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISCV02_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1018608/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
دارابی، مونا و محمدی، حمزه،1398،جایگاه FATF در نظام حقوقی ایران و نظام حقوقی بین الملل،2nd national conference on Law and Political Science،Ardabil،https://civilica.com/doc/1018608

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 576
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support