ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی سبک زندگی در بروز سرطان

Year: 1398
COI: ISCPS02_041
Language: PersianView: 543
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عاطفه دری جانی - کارشناس ارشد روان شناسی عمومی
عباس دریجانی - کارشناس ارشد حقوق بین الملل

Abstract:

سرطان یکی از مهمترین عوامل مرگ و میر و ناتوانی در سطح جهان و به ویژه در کشورهای در حال توسعه به شمار می رود. دراغلب موارد سرطان نه به خاطر بیولوژی ذاتی فرد، بلکه بواسطه محیطی که فرد در آن زندگی می کند ایجاد می گردد.پژوهش حاضر از نوع مروری بوده که بر پایه اطلاعات جمع آوری شده از جستجوی منظم منابع اینترنتی ، تحقیقات منتشر شده مرتبط با موضوع و مطالعات کتابخانه ای انجام شده است که در نهایت مقاله های مرتبط با هدف مطالعه،استخراج و بررسی شد.یافته هانشان می دهداستعمال دخانیات، چاقی، کم تحرکی، تغذیه ناسالم، آلودگی های آب، هوا، و غذا و عفونت های مزمن ویروسی ، خواب نا کافی، استرس، از جمله عوامل خطرزای اصلی در بروز انواع سرطان ها می باشند. نظر به اینکه در مجموع سبک زندگی در پیشگیری از سرطان در اکثر شهروندان مورد مطالعه نامطلوب است با اصلاح آن می توان تا حد زیادی از بروز سرطان پیشگیری کرد. همانطور که سبک ناسالم زندگی ریسک ابتلا به سرطان و احتمال پیشرفت این بیماری را افزایش میدهد؛ الگوهای رفتاری سالم می توانند در پیشگیری از سرطان موثر باشند. پیشگیری سطح اول در سرطان باید بر افزایش آگاهی در رابطه با بیماری و آموزش سبک زندگی سالم و کاهش چاقی متمرکز باشد. مهمترین اقدام در جامعه ایران تشخیص به موقع بیماری با آموزش و غربالگری می باشد. لازم است مسئولین و کادر بهداشتی-درمانی برنامه ریزی هایی را برای اصلاح سبک زندگی رفتارهای بهداشتی و عادات افراد انجام دهند. به نظر می رسد انجام مطالعات بیشتر روی راهکار های ارتقا سبک زندگی کمک کننده باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISCPS02_041. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1041273/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
دری جانی، عاطفه و دریجانی، عباس،1398،بررسی سبک زندگی در بروز سرطان،Second International Conference on Psychology, Counseling and Education،Tehran،https://civilica.com/doc/1041273

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support