ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیلی بر مؤثرترین شاخص های مکانیابی اسکان موقت نمونه موردی (شهر کرمانشاه)

Year: 1399
COI: NCCAU02_199
Language: PersianView: 299
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرحناز ویس مرادی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه محقق اردبیلی
محمدحسن یزدانی - عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی

Abstract:

ایران کشوری است که به دلیل پهنه گسترده ی آن و قرار داشتن بر روی کمربند زلزله در معرض انواع سوانح قرار دارد. در این بین زلزله بیش از دیگر سوانح در تخریب خانه های شهری نقش داشته است. آنچه مسلم است این است که پس از زلزله های ویرانگر و مخرب، نیاز به تامین سرپناه اضطراری و موقت امری واضح به نظر می آید. با توجه به اینکه اصلی ترین نیاز آسیب دیدگان ناشی از زلزله، داشتن یک سرپناه می باشد و نمی توانبعد از وقوع زلزله، سریعأ مکان های مناسب برای آسیب دیدگان زلزله را تهیه دید، باید قبل از وقوع چنین بحران هایی، مکان های مناسب از نظر دسترسی به (کاربری های شهری، داشتن امنیت، دوری از مناطق مخاطره خیز و ...) را برای آسیب دیدگان زلزله را فراهم کرد. بدین منظور پژوهش حاضر بر آن است تا مؤثرین شاخص ها در جهت مکانیابی بهینه اسکان موقت آسیب دیدگان از زلزله احتمالی را برای شهر کرمانشاه مورد بررسی قرار داده و با تلفیق برنامه ریزی صحیح، مدیریت بحران زلزله را با ایجاد تسهیلات لازم جهت شناخت مکانی مناسب برای اسکان موقت یاری نماید، به طوری که در صورت وقوع سانحه زلزله، امکان برقراری سریع اردوگاه ها برای زلزله زدگان میسر گردد. روش مورد استفاده در این پژوهش، در قالب روش توصیفی-تحلیلی، اسنادی، پرسشنامه ای و با استفاده از نرم افزار GIS انجام شده است. هدف از این پژوهش تحلیلی بر مؤثرترین معیارهای مکانیابی اسکان موقت می باشد. که از نتایج به دست آمده، شاخص های فاصله از مناطق سیل گیر، دسترسی به راه و دسترسی به مناطق آب و برق از مهمترین و مؤثرترین شاخص ها در مکان یابی اسکان موقت در شهر کرمانشاه تعیین شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCAU02_199. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1114984/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ویس مرادی، فرحناز و یزدانی، محمدحسن،1399،تحلیلی بر مؤثرترین شاخص های مکانیابی اسکان موقت نمونه موردی (شهر کرمانشاه)،Second National Conference on Urban Management, Urban Development and Architecture،Tabriz،https://civilica.com/doc/1114984

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,616
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support