ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه مروری بر اهمیت معماری سبز و انرژی در کتابخانه

Year: 1399
COI: ICRSIE05_224
Language: PersianView: 172
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شبنم امینی مصلح آبادی - کارشناس ارشد مهندسی معماری، دانشکده معماری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردستان، اصفهان، ایران
کاظم یزدی - عضو هیئت علمی، دانشکده معماری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردستان، اصفهان، ایران

Abstract:

استفاده از سوخت های فسیلی، مشکلات فرآوانی را ایجاد کرده است که باعث نگرانی در جوامع مختلف شده است. حدود%40 از انرژی در ساختمان ها مصرف می شود، به عبارتی می توان بیان کرد ساختمان ها بیشترین مصرف انژی را دارند. یکیاز مهمترین بناها در هر شهر و کشوری کتابخانه می باشد که جزء یکی از اصلی ترین بناهای عمومی است. استفاده ازمعماری سبز و مدیریت انرژی در کتابخانه و عدم استفاده از سوخت های فسیلی یکی از مهمترین و جذاب ترین مساله دردنیا شده است. در این مقاله سعی بر آن است که با جمع آوری اطلاعات، بهترین روش های طراحی جهت استفاده از نور،سرمایش و گرمایش معرفی شود. با بررسی روش های متعدد جهت مدیریت انرژی و افزایش کیفیت در مواد استفاده شدهدر داخل کتابخانه، طراحی های منحصر به فرد کشورهای گوناگونی معرفی شده است. نتایج حاکی از آن است که استفاده ازبهترین موقعیت ساختمان می تواند بهترین تاثیر برای جذب نور را داشته باشد. همچنین در طراحی داخلی می توان ازموادی استفاده کرد که هم قابل بازیافت باشند و هم از مواد بازیافتی بدست آمده باشند. در تحقیق انجام شده مزایا وعملکرد معماری سبز در کتابخانه توصیف شده است.

Keywords:

کتابخانه، طراحی، معماری سبز، مدیریت انرژی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICRSIE05_224. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1116111/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
امینی مصلح آبادی، شبنم و یزدی، کاظم،1399،مطالعه مروری بر اهمیت معماری سبز و انرژی در کتابخانه،5th.International Conference on Researches in Science & Engineering & 2nd.International Congress on Civil, Architecture and Urbanism in Asia Kasem Bundit University, Bangkok -Thailand،،،https://civilica.com/doc/1116111

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 466
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support