ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

موازنه مثلث پروژه با درنظرگرفتن انواع هزینه‎ها و کاربرد الگوریتم ژنتیک

Year: 1399
COI: IPMC15_050
Language: PersianView: 219
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جواد احمدی مقدم - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی، دانشکده علوم اداری و اقتصادی، دانشگاه فردوسی، مشهد، ایران
ناصر مطهری فریمانی - استادیار، دانشکده علوم اداری و اقتصادی، دانشگاه فردوسی، مشهد، ایران
مصطفی کاظمی - استاد، دانشکده علوم اداری و اقتصادی، دانشگاه فردوسی، مشهد، ایران

Abstract:

یکی از مهمترین مسائلی که در اجرای هر پروژهای وجود دارد، انتخاب حالت اجرایی هر یک از فعالیتهای درگیر در پروژه است. هر فعالیت در پروژه معمولا به چندین روش مختلف قابل انجام است که هر روش زمان، هزینه و کیفیت اجرای متفاوتی دارد. انتخاب درست روش اجرایی هر یک از فعالیتها میتواند باعث شود تا در نهایت مثلث پروژه بهینه شود. یعنی پروژه در کوتاه ترین زمان، با کمترین هزینه و بیشترین کیفیت ممکن به پایان برسد. بنابراین میتوان گفت که موازنه زمان، هزینه وکیفیت در مدیریت پروژه از اصلیترین دغدغه های مدیران پروژه محسوب میگردد. حال هر چه یک پروژه بزرگتر باشد و بالتبع فعالیتهای بیشتری داشته باشد، تعیین روش اجرایی هر یک از فعالیتها سختتر میشود، تا جایی که دیگر روشهای حل دقیق کارایی همیشگی خود را از دست میدهند و بایستی از روشهای فراابتکاری برای حل این قبیل مسائل که به مسائل سخت مشهور هستند، بهره جست. در این پژوهش سعی شده است تا با تدوین مدلی جامع و با درنظرگرفتن انواع هزینه های ممکن از جمله هزینه تشویقی، توازنی بهینه از زمان، هزینه و کیفیت در پروژه ساخت یک عدد اسکرین فیلتر حاصل گردد. به این منظور از الگوریتم ژنتیک برای حل مدل مزبور استفاده شده است.

Keywords:

موازنه زمان- هزینه و کیفیت , برنامه ریزی پروژه , الگوریتم ژنتیک. هزینه تشویقی

Paper COI Code

This Paper COI Code is IPMC15_050. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1118819/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدی مقدم، جواد و مطهری فریمانی، ناصر و کاظمی، مصطفی،1399،موازنه مثلث پروژه با درنظرگرفتن انواع هزینه‎ها و کاربرد الگوریتم ژنتیک،15th International Conference on Project Management in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1118819

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 29,479
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support