ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثر بخشی توسعه فرهنگی ایرانیان بر نقش حقوق بین المللی ایران

Year: 1399
COI: CPESC03_039
Language: PersianView: 66
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

فرهنگ از: فر، پیشوند + هنگ از ریشه ثنگ اوستایی به معنی کشیدن وفرهختن و فرهنگ ،هر دو مطابق است با ادوکات ادوره در لاتینی که به معنی کشیدن و نیز به معنی تعلیم و تربیت است . به آن فرهنج نیز گفته می شود که علم و دانش و ادب باشد. کلمه »فرهیختن« در ادبیات فارسی ناشی از همین ریشه است که به معنی »تأدیب کردن، تربیت دادن و ادب آموختن« است. نظام بین الملل را اگر مجموعه ای از دولتها و سازمانهای بین المللی در نظر بگیریم، تاثیر فرهنگی بر این دولتها و سازمانها امری اجتناب ناپذیر بوده است. حقوق بین الملل و تحولات بین الملل برخلاف گذشته مورد توجه محققان قرار گرفته و بی توجهی به آزادی های اولیه و اساسی در حکم نقض یک هنجار بین المللی قرار دارد. دین و مذهب یکی دیگر از شاخص های تاثیر گذار فرهنگی بر حقوق بین الملل می باشد که در گذشته نیز طی قرون متمادی چه قبل از معاهده وستفالی و چه بعد از معاهده وستفالی بر مناسبات بین المللی تاثیر گذار بوده و نقش مهمی در اتحادها و ائتلاف های بین المللی داشته است اگر تجارت را قطب دوم سیاست خارجی دولتها بدانیم؛ بی شک »فرهنگ« قطب سوم آن خواهد بود. فرهنگ از یک سو زمینه مناسبی برای تجارت فراهم میکند و از سوی دیگر، مناسبات تجاری را تسهیل می نماید فرهنگ و سطح فرهیختگی یک ملت به ویژه عنصر زبان میتواند به گسترش فرهنگ آن ملت کمک کند. به عنوان مثال هنگامی که زبان انگلیسی جهانی میشود، فرهنگ انگلیسی آمریکایی فراگیر میشود. در این زمینه بعض بر این باورند که یادگیری زبان های خارجی باعث ورود ق=فرهنگ های غثر ایرانی به داخل فرهنگ ایرانی می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CPESC03_039. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1162972/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهادری، علی،1399،اثر بخشی توسعه فرهنگی ایرانیان بر نقش حقوق بین المللی ایران،Third Conference on Psychology, Educational Sciences, Social Sciences and Humanities،https://civilica.com/doc/1162972

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support