ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آسیب شناسی نظام ارزشیابی توصیفی در فرآیند مدیریت و برنامه ریزی در رسیدن به اهداف آموزشی با تاکید بر سند تحول بنیادین

Year: 1400
COI: EPHCONF01_190
Language: PersianView: 211
This Paper With 23 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 23 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شیلان اصلانی - دانشجوی مقطع دکتری برنامه ریزی درسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک
سعدی گلسرخی - دانش آموخته کارشناسی ارشد برنامه ریزی درسی، مدیر آموزگار روستای آویهنگ استان کردستان
محمد عبدی فتح آباد - کارشناسی ارشد علوم تربیتی گرایش آموزش ابتدایی، دبیر آموزش و پرورش شهرستان شاهین دژ
علی غلامی پل بصره - دانشجوی مقطع دکتری برنامه ریزی درسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک
زهرا قراگوزلو - پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران، کارشناس آمار پژوهشی
سمیه قراگوزلو - دانشجوی مقطع دکتری برنامه ریزی درسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک

Abstract:

پژوهش حاضر با هدف بررسی تعیین آسیب نظام ارزشیابی توصیفی در رسیدن به اهداف آموزشی با تاکید بر سند تحول بنیادین(مطالعه موردی آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی) است. روش تحقیق در پژوهش حاضر روش آمیخته که شامل روش کمی و کیفی می باشد، داده ها در بخش کمی پژوهش از طریق پرسشنامه محقق ساخته و سنجش نگرش معلمان از میزان تحقق اهداف ارزشیابی کیفی - توصیفی و در بخش کیفی با استفاده از مصاحبه نیمه ساختار یافته گردآوری شدند. برای تحلیل داده های کمی از روش های توصیفی و استنباطی استفاده شد بدینگونه که در بخش تحلیل توصیفی از روشهای آماری جدول فراوانی، میانگین و انحراف استاندارد و به منظور تحلیل استنباطی داده های به دست آمده از آزمون t تک نمونه ای و برای تحلیل داده های کیفی از تحلیل محتوایی استقرایی و روش کد گذاری استفاده شد. جامعه آماری در این پژوهش شامل کلیه معلمان پایه چهارم، پنجم و ششم مقطع ابتدایی استان آذربایجان غربی است که در مجموع ۱۳۰ پرسشنامه با روش سرشماری توزیع شده است و به منظور بسط دهی و افزایش گستره پژوهش و تحلیل بیشتر طرح ارزشیابی کیفی - توصیفی ۳۵ مصاحبه به صورت نمونه گیری هدفمند انجام شد. نتایج بدست آمده از ابزار پژوهش (مصاحبه و پرسشنامه) نشان دهنده آن است که به طور کلی از دیدگاه معلمان ابتدایی ارزشیابی توصیفی در تحقق اهداف، بهبود کیفیت یادگیری دانش آموزان، تاکید بر اهداف آموزش و پرورش به جای تاکید بر محتوای کتابها، فراهم نمودن زمینه مناسب برای حذف حاکمیت مطلق امتحانات پایانی و افزایش بهداشت روانی محیط یاددهی - یادگیری تاثیر مطلوبی داشته است و تنها هدف حذف فرهنگ بیست گرایی دانش آموزان در حد نامطلوب ارزیابی شد. با تحلیل یافته های حاصل از مصاحبه ها نیز مزایا و موانع ارزشیابی توصیفی مشخص شدند. در نهایت با توجه به یافته های پژوهش، راهکارها و پیشنهاداتی برای بهبود وضعیت موجود برنامه ارزشیابی کیفی توصیفی در سطح هر یک از اهداف ارزشیابی کیفی - توصیفی پرداخته شد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EPHCONF01_190. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1218449/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اصلانی، شیلان و گلسرخی، سعدی و عبدی فتح آباد، محمد و غلامی پل بصره، علی و قراگوزلو، زهرا و قراگوزلو، سمیه،1400،آسیب شناسی نظام ارزشیابی توصیفی در فرآیند مدیریت و برنامه ریزی در رسیدن به اهداف آموزشی با تاکید بر سند تحول بنیادین،1st International Conference on Educational Sciences, Psychology and Humanities،https://civilica.com/doc/1218449

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,098
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support