ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

یادگیری مجموعه داده محدود برای طبقه بندی مقصود با استفاده از مدل پیش آموزش داده شده BERT

Year: 1400
COI: IRANWEB07_023
Language: PersianView: 161
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدامین کنعانی - دانشجوی کارشناسی، گروه مهندسی کامپیوتر، دانشگاه گیلان، رشت
مهدی امینیان - استادیار و عضو هیئت علمی، گروه مهندسی کامپیوتر، دانشگاه گیلان، رشت

Abstract:

طبقه بندی مقصود یکی از مسائل مهم در فهم زبان طبیعی است که هدف آن طبقه بندی پرسشها بر اساس مقصود، هدف، یا منظوری است که در محتوا بیان شده است. اما مشکلی که در این نوع مسائل وجود دارد کمبود داده هایی است که توسط عامل انسانی برچسب گذاری شده باشند. این مشکل باعث ضعف در جامعسازی مدلها میشود، مخصوصا وقتی که مدلها با کلمات نادر مواجه میشوند. استفاده از مدلهای از پیش آموزش داده شده میتواند در ارائهای جامع از زبان مفید واقع شوند. مدل زبانی از پیش آموزش داده شده BERT که اخیرا منتشر شده است اثر مهمی در حوزه پردازش زبان طبیعی گذاشته است. این مدل زبانی که با استفاده از یک پیکره زبانی بسیار بزرگ بدون برچسب پیش آموزش داده شده است، با تنظیم دقیق توانسته است در بسیاری از مسائل پردازش زبان طبیعی مانند سیستم های پرسش و پاسخ و تحلیل احساس نتایج بسیار خوبی کسب کند. در این مقاله سعی شده است که مدل زبانی BERT با مدلهای رایج یادگیری ماشین برای طبقه بندی مقصود مقایسه شود و نشان داده شده است که برای یادگیری مجموعه داده محدود مدل BERT عملکرد بهتری نسبت به مدلهای رایج یادگیری ماشین دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRANWEB07_023. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1236905/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کنعانی، محمدامین و امینیان، مهدی،1400،یادگیری مجموعه داده محدود برای طبقه بندی مقصود با استفاده از مدل پیش آموزش داده شده BERT،7th International Web Research Conference،Tehran،https://civilica.com/doc/1236905

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,973
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support