ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مبانی، مفاهیم و پیشینه بورس و قمار در حقوق

Year: 1400
COI: LPCONF02_082
Language: PersianView: 92
This Paper With 23 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 23 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احمد واعظی - دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد ابرکوه، ایران
فاطمه بیرجندی - عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، رشته مطالعات حقوق زنان و خانواده در اسلام

Abstract:

امروزه اوراق بهادار به عنوان بازاری رسمی و متشکل تلقی می گردد که سهم بسزایی در اقتصادکلان کشورها بازی می کند. بورس اوراق بهادار با جمع آوری نقدینگی از میان مردم باعث کاهش میزان تورم و جلوگیری از تخصیص نقدینگی به فعالیت های ناسالم اقتصادی می گردد و همچنین با تقسیم مالکیت های بزرگ از طریق فروش سهام آنها به اهداف توزیع عادلانه تر درآمدها و ایجاد احساس مشارکت در ماین عموم افراد جامعه در فعالیت های تولیدی و تجارتی کمک زیادی می کند. بازی با آلات قمار توآم با گرفتن عوض یکیاز انواع مسلم قمار حرام است. در این نوشتار سعی شده است تا با معاملات بورس اوراق بهادار علی الخصوص و با کنکاش و بررسی در مورد آنها، ماهیت حقوقی این معاملات مشخص گردد و با قمار مقایسه شود و همچنین معلوم گردد که آیا این معاملات قابلیت تطبیق با عقود معینی همچون بیع، وکالت، صلح و ... را دارند یا اینکه آنها مانند عقد بیمه از عقودمستحدثه می باشند که هرکدام دارای احکام و شرایط خاص خودشان هستند. به هر وجه، لازم است مقنن، با ذکر تعریف و تبیین احکام و شرایط آنها به سردرگمی ها تشتت آراء پایان دهد و موجبات اطمینان سرمایه گذاران را هرچه بیشتر با شناسایی حقوق قانونی آنها در دادو ستد فراهم آورد.

Keywords:

معاملات شرعی , قمار , بورس اوراق بهادار , معاملات آتی بورس بازی

Paper COI Code

This Paper COI Code is LPCONF02_082. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1257625/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
واعظی، احمد و بیرجندی، فاطمه،1400،مبانی، مفاهیم و پیشینه بورس و قمار در حقوق،2nd International Conference on Law, Psychology, Education and Behavioral Science،Tehran،https://civilica.com/doc/1257625

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 396
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support