ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تعیین بهترین محل قرارگیری شناسگرهای ترافیک با هدف تخمین زمان سفر با الگوریتم ژنتیک

Year: 1398
COI: TTC18_187
Language: PersianView: 67
This Paper With 27 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 27 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اکرم مظاهری - دانشجوی دکترای دانشگاه تربیت مدرس
محمود صفارزاده - استاد دانشگاه تربیت مدرس
سید صابر ناصرعلوی - استادیار دانشگاه شهید باهنر کرمان
احمد نگراوی - دانشجوی دکترای دانشگاه شمال

Abstract:

استفاده از تجهیزات شناسگرهای حلقه ای القایی در حرفه مهندسی ترافیک بسیار مرسوم است. از آنجا که اطلاعات استخراج شده از داده های برداشتی از این شناسگرها تابعی از محل این شناسگرها است، در این تحقیق روش شناسی تعیین محل بهینه این شناسگرها ارائه می شود. برای این منظور تابع هدف به صورت خطای تخمین زمان سفر تعریف می شود. این خطا اختلاف زمان سفر واقعی وسایل نقلیه با زمان سفری است که شناسگر (یا شناسگرها) برآورد می کند. بهینه سازی تابع هدف برای این مساله با الگوریتم ژنتیک فرمول بندی شد و پس از کدنویسی در محیط نرم افزار متلب، با داده های واقعی ترافیک حل گردید. کدنویسی انجام شده، امکان انتخاب تعداد شناسگرهای مورد نیاز در مقطع تحت مطالعه را برای کاربر فراهم می کند. داده های ترافیکی در این تحقیق از وب سایت NGSIM به دست آمد. کل داده های این تحقیق شامل ربع ساعت جریان ترافیک در بخش ۵۰۰ متری از یک آزادراه ۶ خط عبور است. نتایج به دست آمده جهت تعیین محل بهینه شناسگرهای ترافیکی، برای برخی تعداد مشخص شناسگر، حاکی از تغییرات زیاد جواب ها در تعیین محل بهینه شناسگرها است که این امر نشان می دهد برای شرایط مقطع آزادراهی تحت بررسی و داده های ترافیکی آن، حالات مختلفی از محل شناسگرها می تواند مطلوب باشد. با این حال، جهت ارزیابی میزان خوبی محل شناسگرهای پیشنهادی توسط الگوریتم، برای تعدادهای مختلف شناسگر، حالت بهینه با حالت جواب یکنواخت، یعنی جوابی که بسته به تعداد شناسگر طول ناحیه ۵۰۰ متری تحت بررسی را به قسمت های مساوی و یکنواخت تقسیم کند، مقایسه شد و نتایج نشان داد روش پیشنهادی در تعیین محل بهینه شانسگر نسبتا موفق است. هر چند با داده های این مطالعه بهبود بسیار زیادی مشاهده نشد، به نظر می رسد روش شناسی ارائه شده برای تعیین محل بهینه شناسگر به ویژه در کریدورهایطویل بسیار سودمند است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is TTC18_187. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1264576/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مظاهری، اکرم و صفارزاده، محمود و ناصرعلوی، سید صابر و نگراوی، احمد،1398،تعیین بهترین محل قرارگیری شناسگرهای ترافیک با هدف تخمین زمان سفر با الگوریتم ژنتیک،The 18th International Conference on Traffic and Transportation Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/1264576

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 31,665
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support