Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی و رتبه بندی معیارهای موثر بر قصد پذیرش خدمات بانکداری اینترنتی با ترکیب روش دلفی فازی و تکنیک های تصمیم گیری چندمعیاره

Year: 1400
COI: MDMCONF04_390
Language: PersianView: 146
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید مهدی حسینی سرخوش - استادیار، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه گرمسار، ایران

Abstract:

در عرصه اقتصاد امروزی، بانک ها باید برای پیشرفت و یا حداقل برای بقا، راهبردهای مناسبی را در ارتباط با خدمات و فناوری های نوین اتخاذ کنند. البته اتخاذ راهبرد مناسب نیازمند شناخت و درک دقیق از نوع خدماتی است که ارائه می کنند. یکی از راه های شناخت خدمات بررسی عواملی است که در ارائه بهتر آنها به مشتریان نقش دارند. مطالعات و تحقیقات بر روی استفاده از بانکداری اینترنتی از سوی مشتریان، درک عقاید مشتری در خصوص استفاده از خدمات را ارتقا می بخشد و نشان می دهد که چگونه این عقاید و طرز تفکرات بر رفتار مشتری در خصوص استفاده از فناوری های نوین بانکداری تاثیر می گذارد. شناسایی و تحلیل عوامل موثر بر پذیرش خدمات بانکداری اینترنتی به مدیران و تصمیم گیرندگان نظام بانکی این امکان را می دهد تا بتوانند با دید بازتر و همه جانبه تری نسبت به توسعه خدمات جدید اندیشیده و تصمیم گیری نمایند. بنابراین هدف از تحقیق حاضر شناسایی و رتبه بندی معیارها ی موثر بر قصد پذیرش خدمات بانکداری اینترنتی با ترکیب روش دلفی فازی و تکنیک های تصمیم گیری چندمعیاره است . برای این منظور ابتدا با استفاده از بررسی ادبیات تحقیق، معیارهای موثر بر رفتار کاربران در قصد پذیرش خدمات بانکدار ی اینترنتی، از تحقیقات گذشته شناسایی شدند. سپس با تدوین پرسشنامه ای و توزیع آن در بین خبرگان بانکی، معیارها از طریق روش دلفی فازی تایید شدند. در نهایت با روش DANP روابط علی میان معیارها بررسی و این معیارهارتبه بندی شدند. یافته های تحقیق نشان داد که معیارهای مفید بودن، امنیت، سهولت در استفاده و نگرش به فناوری، به ترتیب بالاترین رتبه را دارند. همچنین شاخص کنترل عملیات بانکی، سو استفاده مالی، تدابیر امنیتی، صرفه جویی در هزینه، سرعت و عدم تمایل به استفاده به ترتیب جز پنج عامل با اهمیت در پذیرش خدمات بانکداری اینترنتی هستند. در پایان نیز راهکارهایی در راستای بهره گیری بهتر بانک ها از فرصت توسعه بانکداری اینترنتی مبتنی بر نتایج تحقیق تحقیق ارائه گردید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MDMCONF04_390. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1268494/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسینی سرخوش، سید مهدی،1400،شناسایی و رتبه بندی معیارهای موثر بر قصد پذیرش خدمات بانکداری اینترنتی با ترکیب روش دلفی فازی و تکنیک های تصمیم گیری چندمعیاره،Fourth International Conference on New Developments in Management, Economics and Accounting،Tehran،https://civilica.com/doc/1268494

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 191
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support