ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربرد واژه طیب در قرآن

Year: 1400
COI: HALALFOOD02_019
Language: PersianView: 116
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین زمانی - استادیار، گروه طراحی ماشین آلات مواد غذایی، موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی، مشهد، ایران؛ موسسه کیفیت رضوی، مشهد، ایران

Abstract:

مقدمه: غذا و محصولات غذایی یکی از مهمترین مسائلی هستند که در همه دورانها مورد توجه مردم بوده اند و در طول تاریخ نیز مطالعات و فعالیتهای گستردهای برای ارتقای کمی و کیفی آن شده است. در قرآن مجید نیز آیات زیادی در مورد غذا و ویژگیهای غذای خوب وجود دارد که نشان دهنده اهمیت آن در رشد و ارتقای انسانها است. هدف از انجام این پژوهش پرداختن به یکی از جنبه های حوزه تغذیه میباشد که کمتر مورد توجه قرار گرفته و آن طیب بودن غذا است. در این راستا حلال بودن غذا و توسعه معنایی آن با واژه با طیب نیز مورد بررسی و مطالعه قرار گرفته است.مواد و روشها: این پژوهش، مطالعه ای کیفی از نوع تحلیل محتوا در قرآن مجید میباشد و مبنای انجام آن آیات مربوط به کاربرد واژه طیب برای غذا و محصولات غذایی است. برای این منظور ابتدا واژه طیب در قرآن مجید جست وجو و آیات استخراج شده در این رابطه مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. در ادامه مفاهیم تولیدشده از گزاره های مبتنی بر آیات قرآن استخراج گردید.یافته ها و نتیجه گیری: در قرآن مجید واژه طیب برای موضوعات متعددی به کار رفته است که یکی از مهمترین آنها حوزه غذا، تغذیه و محصولات غذایی است. هر غذایی از منظر قرآن طیب نیست بلکه غذایی را طیب گویند که علاوه بر حلال بودن میبایست سالم و غیر مضر، خوب و پاکیزه، مطابق با طبع و طبیعت و دلچسب و گوارا باشد. از اینجا مشخص میشود که با وجود همراهی حلال و طیب در برخی از آیات قران، واژه طیب مفهوم بسیار گسترده ای دارد. به عبارت دیگر شاید بتوان که طیب، موجب توسعه معنا و مفهوم حلال است. از طرفی کلیدواژه "طیب" در قرآن مجید به عنوان نماد کیفیت مطرح شده است و این نشان دهنده عمق معنا و کاربرد گسترده ی این واژه میباشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HALALFOOD02_019. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1271690/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زمانی، حسین،1400،کاربرد واژه طیب در قرآن،Second National Congress of Halal Food،Tehran،https://civilica.com/doc/1271690

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 489
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support