ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

انتقال تکنولوژی تولید حدواسط های دارویی و مقایسه آن با کشورهای توسعه یافته

Year: 1400
COI: BUSINESS06_027
Language: PersianView: 97
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

میثم کریمی - دانشگاه آزاد ، واحد تهران جنوب
یحیی صمدی مقدم - دانشگاه آزاد ، واحد تهران جنوب

Abstract:

سطح دانش و فناوری مهمترین مولفه رفاه در جوامع مختلف می باشد و به همین لحاظ دانشگاه ها بزرگترین سرمایه هر کشور به حساب می آیند. دانشگاه های ایران در حوزه علوم پایه نیازهای کشور را - از تربیت دبیر برای دبیرسنان ها از ابتدای تاسیس دانشگاه تهران در سال ۱۳۱۳ تا تربیت کارشناس، کارشناس ارشد و پژوهشگران با درجه دکتری- به خوبی انجام داده اند. مصداق این ادعا در رتبه هفدهم جهانی ایران از نظر انتشارمقالات علمی متبلور شده است. در بین علوم پایه، علم شیمی از مشخصه های استثنایی در ایران برخوردار می باشد زیرا بالغ بر %۵۰ مقالات علمی کشور در شیمی یا رشته های وابسته به آن منتشر می شود و لذا می توان ادعا کرد که از منظر منابع انسانی بالاترین مزیت نسبی کشور در صنایع شیمیایی است. از منظر منابع طبیعی (نفت، گاز، ذغال سنگ و منابع کانی) نیز کشورمان در وضعیت استثنایی قرر دارد. همچنین، بالغ بر %۹۹ ماشین آلات مورد نیاز صنایع شیمیایی در کشور تولید می شوند و لذا صنایع شیمیایی ایران در ۳ مولفه اصلی مزیت نسبی (منابع انسانی، منابع طبیعی و تولید ماشین آلات) در وضعیت ممتازی در سطح جهان قرار دارد. لکن به دلیل عدم برنامه ریزی صنعتی متناسب با بالاترین مزیت نسبی کشور، توسعه صنایع شیمیایی در ایران بسیارپایین تر از پتانسیل استثنایی آن می باشد. به علاوه، دگردیسی توانمندی کشور در علم شیمی و رشته های وابسته به آن به فناوری ثروت زا با مشکلات عدیده ای مواجه است. مخرج مشترک همه این مشکلات عدم وجود شرایط نهادی ( Institutional Conditions)در کشورمان است . در این مقاله پس از بررسی کشورهای پیشرو در حوزه مواد حد واسط از طریق مدل چیه زا ، روش انتقال تکنولوژی بررسی و چندین پروژه به عنوان مطالعات بازار بررسی میگردد. [۱]

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is BUSINESS06_027. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1275540/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کریمی، میثم و صمدی مقدم، یحیی،1400،انتقال تکنولوژی تولید حدواسط های دارویی و مقایسه آن با کشورهای توسعه یافته،6th International Conference on Interdisciplinary Researches in Management Accounting Economics and in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1275540

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,372
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support