ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش فناوری اطلاعات در نظارت و کاهش تخلف و تقلب در صنعت بیمه

Year: 1398
COI: RMIL06_005
Language: PersianView: 102
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا آقاجانی منجیلی - مدیر بیمه های باربری شرکت بیمه آسیا
محمد منصوری حبیب آبادی - معاون مالی پشتیبانی استان اصفهان
محمد قنبری جلفایی - کارشناس خسارت بیمه های مسئولیت حمل و نقل استان اصفهان -شرکت بیمه آسیا

Abstract:

این مطالعه با هدف بررسی نقش فناوری اطاعات در نظارت و کاهش تخلف و تقلب در صنعت بیمه انجام شده است. اینپژوهش از لحاظ هدف کاربردی و از لحاظ ماهیت و شکل اجراء، توصیفی-پیمایشی است. جامعه آماری این پژوهش کلیه مدیرانو کارکنان شعب بیمه آسیا در کشور می باشد که از این میان، نمونه ای متشکل از ۳۸۴ نفر با استفاده از فرمول کوکران انتخابشده است. در این مطالعه برای جمع آوری اطلاعات جهت آزمون فرضیات از پرسشنامه ای شامل ۷ بعد و ۳۵ سوال استفاده شدهاست که بر مبنای طیف لیکرت پنج درجه تدوین شده است. روایی پرسشنامه با استفاده از روش روایی محتوا مورد تایید قرارگرفت. برای ارزیابی پایایی پرسشنامه، ضریب آلفای کرونباخ محاسبه شد. ضریب آلفای کرونباخ بیش از ۰/۷ بدست آمد کهنشان میدهد پرسشنامه از پایایی مطلوبی برخوردار است. آزمون کولموگروف-اسمیرنف نشان داد که داده ها از توزیع نرمالپیروی می کنند. برای آزمون فرضیات از تکنیک مدلسازی معادلات ساختاری استفاده شده است. نتایج حاصل از این تحلیلنشان داد که فرضیه اصلی تایید می شود یعنی فناوری اطلاعات بر نظارت و کاهش تخلف و تقلب در صنعت بیمه تاثیر دارد.همچنین آزمون فرضیه های فرعی نشان داد که شایستگی کارکنان، انعطاف پذیری فناوری اطلاعات، سازگاری کارکنان با فناوریاطلاعات، بخش بندی، قابلیت و امکانات، و نوین بودن بر نظارت و کاهش تخلف و تقلب در صنعت بیمه تاثیر دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is RMIL06_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1315023/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آقاجانی منجیلی، علیرضا و منصوری حبیب آبادی، محمد و قنبری جلفایی، محمد،1398،نقش فناوری اطلاعات در نظارت و کاهش تخلف و تقلب در صنعت بیمه،Sixth Conference on Risk Management and Insurance with Information Technology Approach،https://civilica.com/doc/1315023

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support