Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

امکان سنجی قاعده ضرر در عیب برص موجب فسخ نکاح

اولین همایش ملی علوم انسانی وحکمت اسلامی
Year: 1400
COI: NCHIW01_560
Language: PersianView: 71
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

راضیه سادات صالحی - مدرس و طلبه سطح ۴ موسسه آموزش عالی مجتهده بانو امین (ره)

Abstract:

فسخ یکی از راهکارهای شریعت برای انحلال عقود است. عیب برص نیز از جمله عیوب فسخ محسوب می شود .برص به عنوان عیب در روایات و کتب فقهی بیان شده است . در این مقاله بعد از تبیین بیماری برص و با توجه به جایگاه ویژه ی قاعده لاضرر برای برداشتن حکم ضرری، ثابت کند که آیا می توان با این قاعده وجود حق فسخ برای زوجه با عیب برص زوج کشف شود. همچنین نشان دهد که ملاک موجود در این عیوب اضرار و مهلکه بودنی است که مجوز فسخ نکاح به حساب می آید. این مقاله با روش توصیفی و بنیادی نظرات فقها در اختصاص یا اشتراک عیب برص بین زوجین را مطرح می نماید و مطابق قاعده لاضرر امکان اشتراک بودن این عیب را ثابت می کند. امروزه با توجه به پیشرفت علم پزشکی، در صورت درمان این عیب و به دلیل انتفاء ضرر، جواز فسخ نکاح نیز منتفی می گردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCHIW01_560. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1381602/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صالحی، راضیه سادات،1400،امکان سنجی قاعده ضرر در عیب برص موجب فسخ نکاح،The first national conference on humanities and Islamic wisdom،Tehran،https://civilica.com/doc/1381602

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support