Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر کشش عضلات بر عملکرد حس عمقی و تعادل در مفصل زانوی بازیکنان فوتبال بعد از خستگی موضعی

Year: 1400
COI: SPORTIC04_020
Language: PersianView: 180
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

داود امینی - دانشجوی کارشناسی ارشد آسیب شناسی ورزشی حرکت اصلاحی/ امدادگری ورزشی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان

Abstract:

این مطالعه با هدف بررسی تاثیر کشش عضلات بر عملکرد حس عمقی و تعداد در مفصل زانوی بازیکنان فوتبال بعد از خستگی موضعی انجام شده است و در این تحقیق سعی شده با ارائه برنامه تمرینی به گروهی از فوتبالیست ها جوان، بررسی شود که آیا کشش عضلات بر عملکرد حس عمقی و تعادل در مفصل زانوی بازیکنان فوتبال بعد از خستگی موضعی تاثیرگذار است یا خیر؟پژوهش حاضر از نوع مطالعات موردی می باشد. روش تحقیق حاز نوع نیمه تجربی می باشد که به شکل میدانی آزمایشگاهی اجرا شد. جامعه آماری پژوهش را ۳۲ فوتبالیست مرد ۱۸ تا ۲۸ سال باشگاه غفاری تاکستان مشغول به بازی بودند. که از بین این افراد در نهایت ۱۰ نصر نمونه تحقیق را (نمونه گیری به صورت دردسترس)، تشکیل دادند که به صورت تصادفی ساده و پس از کامل کردن فرم رضایتنامه شرکت در پژوهش که با معیارهای ورود و خروج مطابقت داشتند مورد مطالعه قرار گرفتند. برای تحلیل داده ها، داده های گردآوری شده در نرم افزار SPSS نسخه ۲۴ وارد شد. قبل از تجزیه و تحلیل داده ها، متغیرهای کمی از لحاظ نرمال بودن از طریق آزمون کولموگروف اسمیرنوف بررسی شدند. جهت مقایسه میانگین خطای بازسازی قبل و بعد از هر جلسه و در ۴ جلسه، از اندازه گیری مکرر و برای مقایسه تغییرات در ۴ گروه از آنالیز واریانس استفاده شد. برای بررسی تکرارپذیری اندازه گیری خطای بازسازی زاویه نیز از ICC استفاده شد که میزان آن خوب و ۰/۸ بود. یافته ها در غالب تغییر خطای مطلق و نسبی بازسازی زاویه اکستنشن زانو پس از گرم کردن، در سه زاویه ۲۰، ۴۵ و ۶۰ دروه در فوتبالیست ها ارائه شدند. در رابطه با بررسی یافته های مربوط به خطای مطلق بازسازی زاویه در برنامه گرم کردن تنها و بدون کشش در ۶۰ دروه تنشن عضله نقش بیشتری دارد. هرچه تنشن عضله ای بیشتر باشد خطای بازسازی کمتر می شود.چنانچه در برکناری گیرنده های مصللی، عضله می تواند با افزایش تنشن خطا را وبران نموده و بهبود بخشد. دو عامل گرم کردن و کشش هر دو باعث کاهش تنشن می شوند. از طرفی در رابطه با بررسی یافته های مربوط به خطای نسبی بازسازی زاویه چنانچه نتایج نشان می دهد تشابه بسیار زیادی بین خطاهای بازسازی مطلق و نسبی وجود دارد با این تفاوت که در گروه کشش هردو عضله در ۶۰ دروه اگرچه افزایش خطای بازسازی وجود داشت؛ اما معنی دار نبود و در گروه کشش همسترینگ در ۲۰ دروه نیز تصاوت معنی دار دیده نشد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SPORTIC04_020. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1423679/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
امینی، داود،1400،بررسی تاثیر کشش عضلات بر عملکرد حس عمقی و تعادل در مفصل زانوی بازیکنان فوتبال بعد از خستگی موضعی،Fourth National Conference on Sports Science, Physical Education and Strategic Management in Sports،Hamadan،https://civilica.com/doc/1423679

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,715
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support