ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

سنجش کیفیت پیاده راه های شهری در راستای نیل به حمل ونقل انسان محور

Year: 1391
COI: TTC11_166
Language: PersianView: 1,729
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدمهدی یدی همدانی
الهام کاکاوند - دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری و منطقه ای، دانشگاه بین المل
سمیه آهنی - دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری و منطقه ای، دانشگاه بین المل

Abstract:

مسیر پیاده تجلی گاه حیات مدنی شهر و محل رخداد وقایع و فعالیتهای اجتماعی شهروندان در زندگی و حیات شهری می باشد. از این رو طراحی درست و گسترش آن نه تنها باعث غنی تر شدن زندگی اجتماعی وفرهنگی می شود؛ بلکه با توجه به پیچیدگی ها و مسائل حمل و نقل شهری در شهرهای معاصر، گامی در جهت حل معضلات ترافیکی و ترددی بر می دارد و شهرها را به سوی حمل ونقل انسان محور سوق می دهد. در ایرانبا توجه به شکل گیری گام های نخست در طراحی پیاده راه های شهری ، کیفیت آنها نیز می بایست مورد عنایت واقع شود و در برنامه ریزی های حمل ونقل درون شهری دیده شود . بر همین اساس در این مقاله بهبررسی کیفیت پیاده راه های شهری پرداخته شده است. این پژوهش سعی دارد با استفاده از روش کمی - توصیفی و تحلیلی به این سوال پاسخ بدهد که چه معیارهایی برای ارتقای کیفیت پیاده راه های شهری میبایست در نظر گرفته شود و کدام یک از این معیارها و شاخص ها از اولویت بیشتری برخوردار می باشند. در این راستا بر مبنای مدل AHP و روش دلفی و با استفاده از نظرات متخصصین در حوزه برنامه ریزی شهری برنامه ریزی حمل نقل درون شهری و کارشناسان امور شهری, هر یکاز معیارها و شاخصهای موثر در ارتقایکیفیت پیاده راه های شهری مورد ارزیابی قرار گرفته است و بر مبنای این روش پرسشنامه و چک لیست ارزیابی تدوین گردیده است. نتایج تلفیق نظرات کاربران و چک لیست ارزیابی، اولویت معیارهای موثر درارتقای کیفیت پیاده راه های شهری را نشان می دهد تا با در نظر گرفتن این اولویت ها در ساماندهی و طراحی فضای حرکت عابر پیاده ، بتوانیم در راستای ارتقای کیفیت پیاده راه های شهری درجهت حمل و نقل انسان محور در کشورگامی برداریم

Keywords:

پیاده راه – حمل ونقل درون شهری – حمل ونقل انسان محور - فرایند تحلیل سلسله مراتبی

Paper COI Code

This Paper COI Code is TTC11_166. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/154985/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یدی همدانی، سیدمهدی و کاکاوند، الهام و آهنی، سمیه،1391،سنجش کیفیت پیاده راه های شهری در راستای نیل به حمل ونقل انسان محور،11th Transportation and Traffic Engineering Conference of Iran،Tehran،،،https://civilica.com/doc/154985

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • رحیمی ترکاشوند، ف (1381) نقش عابر پیاده در روان سازی ...
 • راد پویا .ک (1372)، بررسی سیستم عبوری پیاده در شبکه ...
 • حبیبی م (1387)، مسیر پیاده گردشگری، فصلنامه هنرهای زیبا، شماره ...
 • کامران نیا. ج (1387) _ شهر نوین حمل و نقل ...
 • وزارت مسکن و شهرسازی(1374)، آیین نامه طراحی راه های شهری، ...
 • ریسمانچیان .1 (1388)، بررسی برخی لایه های موثر در بهسازی ...
 • قدسی پور . ح (1381)، تحلیل سلسله مراتبی AHP مرکز ...
 • Penetration Schemes in Hong Kong/Lee Hau Kwan/Un iversity of Hong ...
 • Fruin, J., (1971); Pedestrian Planning and Design, NewYork ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support