ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه تغییرات فصلی بر ظرفیت آنتیاکسیدانی و پروتئین کل در برگهای برخی از ارقام مرکبات در استان فارس

Year: 1390
COI: BAGHBANI07_613
Language: PersianView: 573
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

عصمت عرب زاده - دانشجوی کارشناس ارشد
رضا فتوحی قزوینی - استاد گروه علوم باغبانی دانشگاه گیلان
هدایت زکی زاده - استادیار گروه علوم باغبانی دانشگاه گیلان
سعید عشقی - استادیار گروه علوم باغبانی دانشگاه شیراز

Abstract:

گیاهانی که در محیطهای طبیعی رشد میکنند تنشهای غیر زیستی گوناگونی را تجربه میکنند. اندازه گیری ظرفیت آنتی - اکسیدانی و پروتئین کل در دماهای مختلف شاخصی برای ارزیابی ارقام و تبیین الگوی رفتاری آنها نسبت به تغییرات دما خواهد بود.در این پژوهش تغییرات ظرفیت آنتیاکسیدانی و پروتئین کل پنج گونه مرکبات شامل پرتقال والنسیا، نارنگی کینو، مکزیکن لایم، پرشین لایم و پرتقال محلی داراب در طی دو فصل تابستان و زمستان مطالعه شد. از برگهای هر کدام از این گونه ها در ماههای مرداد و بهمن به ترتیب در دامنه دمایی 35-31 و 15-10 درجه سانتیگراد نمونه برداری گردید . سپس ظرفیت آنتیاکسیدانی و پروتئین کل این نمونهها در آزمایشگاه اندازهگیری شد. نتایج نشان داد که نمونههای برگ پرشین لایم و نارنگی کینو در طی دو فصل تابستان و زمستان ظرفیت آنتیاکسیدانی متفاوتی داشتند. در فصل تابستان ارقام پرشین لایم و نارنگی کینو در مقایسه با سایر گونهها دارای ظرفیت آنتیاکسیدانی بالاتر بودند در حالیکه در طی فصل زمستان تنها پرتقال محلی داراب نسبت به سایر گونهها ظرفیت آنتیاکسیدانی کمتری را نشان داد. همچنین میزان پروتئین کل فقط در نمونه های برگ رقم والنسیا طی دو فصل تفاوت معنیداری را نشان داد، ولی اختلافی بین گونه ها از نظر پروتئین کل در طی هر فصل مشاهده نشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is BAGHBANI07_613. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/174404/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عرب زاده، عصمت و فتوحی قزوینی، رضا و زکی زاده، هدایت و عشقی، سعید،1390،مطالعه تغییرات فصلی بر ظرفیت آنتیاکسیدانی و پروتئین کل در برگهای برخی از ارقام مرکبات در استان فارس،7th Congress of Iranian Horticultural Science،Isfahan،https://civilica.com/doc/174404

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • فتوحی قزوینی، ر. 1385. پرورش مرکبات درایران. انتشارات دانشگاه گیلان. ...
 • Kubis _ J.2007. Exogenous spermidine differentially alerts activities of somme ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support