ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کانه زایی ماگمایی- گرمابی آهن در منطقه پنجکوه، جنو بشرق دامغان

Year: 1385
COI: SGSI10_032
Language: PersianView: 1,702
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پریسا پیروزفر - بخش زمین شناسی دانشگاه تربیت مدرس
نعمت اله رشیدنژادعمران - بخش زمین شناسی دانشگاه تربیت مدرس
مجید قادری - بخش زمین شناسی دانشگاه تربیت مدرس

Abstract:

منطقة پنجکوه به عنوان بخشی از زون معدنی ترود، علاوه بر کانسار آهن که به صورت معدن فعال در حال بهر هبرداری است، دارای آثار کان هزایی آهن رگ های و مس نیز م یباشد. بخش اعظم رخنمو نهای سنگی منطقه، شامل سن گهای آندزیتی-بازالتی ائوسن میانی است که تحت تأثیر تزریق تود ههای نفوذی الیگوسن با ترکیب سینیت، مونزونیت و گابرو قرار گرفت هاند. تشابه الگوهای REE سنگهای منطقه، نشاندهندة تبلوراز ماگمایی واحد است. کانسارآهن پنجکوه, مهمترین کان هزایی آهن در منطقة مورد مطالعه است که درون تودة نفوذی گابرویی و در طی دو مرحلة ارتوماگمایی و گرمابی به وجود آمده است. در مرحلة ارتوماگمایی که مطابق با روند کلاسیک تبلور یک ماگمای گابرویی است، منیتی تهای با بافت دان هپراکنده و تود های همزمان با تبلور پ لاژیوکلاز و پیروکسن به وجود آمد هاند. مرحله گرمابی پس از جایگزینی تود ههای سینیتی-مونزونیتی روی داده است که به عنوان یک موتور گرمایی، موجب فعا لشدن سامان ههای گرمابی در سطح منطقه شده وعلاوه بر دگرسانی (اکتینولیتیزاسیون، اسکاپولیتیزاسیون و اپیدوتیزاسیون) سنگ گابرو، موجب تشکیل منیتی تهایی با بافت رگه-رگچ های و تود های گشته است. تشکیل رگ ههای آهن در امتداد شکستگیهای اصلی منطقه درون سنگهای ولکانیکی، تو فها و توده های نفوذی در این مرحله صورت گرفته است. الگوی توزیع REE منیتی تهای موجود در سنگهای ولکانیکی و مونزونیتی، روندی متفاوت نسبت به سنگهای منطقه و نیز منیتیت موجود در گابرو نشان م یدهد. غن یشدگی نسبتاً بالای LREE نشاندهندة نقش منحصربفرد فرآیندهای گرمابی در تشکیل منیتیت های درون ولکانیکها و مونزونیت است، در حالیکه منیتیت موجود در گابرو، میزان LREE کمتری داشته که حاکی از اهمیت کمترفرآیندهای گرمابی در شک لگیری آن است.

Paper COI Code

This Paper COI Code is SGSI10_032. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/28363/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پیروزفر، پریسا و رشیدنژادعمران، نعمت اله و قادری، مجید،1385،کانه زایی ماگمایی- گرمابی آهن در منطقه پنجکوه، جنو بشرق دامغان،10th Symposium of Geological Society of Iran،Tehran،،،https://civilica.com/doc/28363

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • اقلیمی، ب. (1376): نقشه 1:100000 معبد. سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات ...
 • شیبی، م. (1383): بررسی پترولوژیکی و ژئوشیمیایی توده نفوذی پنجکوه ...
 • هوشمندزاده، ع.، علوی، م. و حقی‌پور، ع. (1357): تحول پدیده‌های ...
 • Cox, K.G., Bell, J.D. & Pankhurst, R.J. (1979): The interpretation ...
 • Guilbert, J.M. & Park, J.F. (1986): The geology of ore ...
 • Ramdohr, P. (1980): The Ore minerals and their intergrowth. Pergamon ...
 • Rollinson, H.R. (1993): Using geochemical data: evaluation, presentation, interpretati On. ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 29,240
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support