ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدل شبیه سازی کمی - کیفی اندرکنش آبراهه با سفره آب زیرزمینی

Year: 1386
COI: JR_WWJ-18-61_001
Language: PersianView: 520
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمیدرضا صفوی - استادیار دانشکده مهندسی عمران ، دانشگاه صنعتی اصفهان
عباس افشار - استاد دانشکده مهندسی عمران ، دانشگاه صنعتی اصفهان
عباس قاهری - دانشیار دانشکده مهندسی عمران ، دانشگاه صنعتی اصفهان
احمد ابریشم چی - استاد دانشکده مهندسی عمران ، دانشگاه صنعتی اصفهان

Abstract:

شبیه سازی اندرکنش کمی و کیفی آبراهه با سفره آب زیرزمینی به عنوان ابزاری کارآمد برای مدیریت حوضه های آبریز مطرح می باشد و از آنجا که تاکنون مدل های توزیعی ارائه شده در مقیاسهای بزرگ به طور مجزا در نظر گرفته شده و در بیشتر موارد فقط اندرکنش های کمی اعمال گردیده ، هدف اصلی این تحقیق تلفیق زیرمدل های چهارگانه به صورت توزیعی در مقیاسهای بزرگ می باشد. در این تحقیق جریان در آبراهه نادائمی ، یک بعدی و در لایه آبدار اشباع سه بعدی و نادائمی فرض شده است . فرآیندهای انتقال ، پخشیدگی ، واکنش های شیمیایی و جذب به صورت پیوسته در محیط متخلخل و آبراهه در نظر گرفته شده است . براساس تحقیقاتی که تاکنون انجام شده ، مدل اندرکنشی همزمان (مزدوج) جهت حل معادلات کیفی آبراهه با آبهای زیرزمینی ارائه نشده است و در این تحقیق نیز تلفیق کیفی این دو زیر مدل به صورت غیرمزدوج به صورت ا عمال شرایط مرزی و اولیه حاصل از نتیجه اجرای مدل شبیه سازی کیفی آبراهه جهت اجرای مدل شبیه سازی کیفی آبهای زیرزمینی انجام گرفته شده است . مرحله تصدیق مدل نیز انجام و جوابهای مدل با جوابهای تحلیلی موجود مورد مقایسه قرار گرفته است . نتایج نشان می دهد که تفاوت نسبی جوابهای تحلیلی با مدل کمتر از 2 درصد می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_WWJ-18-61_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/293722/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صفوی، حمیدرضا و افشار، عباس و قاهری، عباس و ابریشم چی، احمد،1386،مدل شبیه سازی کمی - کیفی اندرکنش آبراهه با سفره آب زیرزمینی،https://civilica.com/doc/293722

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 14,364
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support