ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تغییرات محتوای پروتئین، پلی فنل اکسیداز و لیزین در رقمهای حساس و مقاوم به قارچ فوزاریوم در گندم نان طی مرگ برنامهریزی شده در اثر تیمار با اسید سالیسیلیک

Year: 1392
COI: NCPDA01_1721
Language: PersianView: 391
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شیوا حمیدزاده مقدم - دانشجوی کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی در کشاورزی دانشگاه محقق اردبیلی
سدابه جهانبخش گده کهریز - عضو هیت علمی دانشگاه محقق اردبیلی
علی عبادی - عضو هیت علمی دانشگاه محقق اردبیلی
لیلا فراورده - عضو هیات علمی بخش تحقیقات آفت کش ها

Abstract:

گندم یکی از عوامل مهم در زنجیره غذایی میباشد که تحت تاثیر انواع تنش های مختلف محیطی میباشد. مرگ برنامه ریزیشده سلول یک روند طبیعی در تکامل و تمایز بافت های گیاهی می باشد و منجر به مقاومت در برابر عوامل محیطی تنش زا مانند پاتوژن می شود. مطالعه محتوای پروتئین، آنزیم های آنتی اکسیدان مرتبط با مقاومت در برابر پاتوژن که منجر به فعالیت های بیوشیمیایی از جمله سنتز سوبستراهایی مانند اسید سالیسیلیک میباشد، یک امر مهم می باشد و از آنجایی که سالیسیلیک اسید یک مولکول علامت دهی کلیدی در مقاومت به بیماریهای القا شونده توسط پاتوژن می باشد، بنابراین آزمایشی به صورت فاکتوریل در قالب طرح کاملا تصادفی با 3 تکرار انجام گرفت. به این منظور دو رقم چمران (مقاوم به فوزاریوم) و فلات (حساس به فوزاریوم) با اسید سالیسیلیک در غلظت های 2.5، 5، 10 میلی مولار تیمار شد و نمونه برداری 0، 8 و 12 ساعت بعد از تیمار انجام گرفت. نتایج این تحقیق نشان داد که میزان پروتئین کل، پلی فنل اکسیداز و لیزین در هر دو رقم با افزایش غلظت اسید سالیسیلیک افزایش یافته است، اما میزان افزایش در رقم مقاومچمران بیشتر از رقم حساس فلات بود، بطوریکه اثر متقابل رقم، غلظت اسید سالیسیلیک و زمان در مورد محتوای پروتئین در سطح احتمال (P≤0.05) و در پلی فنل اکسیداز و لیزین در سطح احتمال (P≤0.01) معنی دار شد.

Keywords:

مرگ برنامه ریزی شده سلولی، اسید سالیسیلیک، محتوای پروتئین، پلی فنل اکسیداز، لیزین

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCPDA01_1721. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/323261/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حمیدزاده مقدم، شیوا و جهانبخش گده کهریز، سدابه و عبادی، علی و فراورده، لیلا،1392،بررسی تغییرات محتوای پروتئین، پلی فنل اکسیداز و لیزین در رقمهای حساس و مقاوم به قارچ فوزاریوم در گندم نان طی مرگ برنامهریزی شده در اثر تیمار با اسید سالیسیلیک،National Conference on Passive Defense Agriculture،Qeshm،،،https://civilica.com/doc/323261

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Agarwal, S., R.K. Sairam, G.C. Srivastava and R.C. Meena. 2005. ...
 • Brown N, Bass C, Baldwin T, 2011, Charact erisation of ...
 • Gali, G, Tang G, Zhu X, 2001. Lysine catabolism, a ...
 • Greenberg J and Yao N, 2004. The role and regulation ...
 • Heck, S. Grau, T. Baucala, A. (2003). Genetic evidence that ...
 • Kar, M., Mishra, D. 1976. Catalase, Peroxidase, and Po lypheno ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
  این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 11,777
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support