ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عوامل موثر بر جذب مشارکت مردمی در امداد حوادث غیرمترقبه با تاکیدبر زلزله مطالعه موردی: مردم شهر کرمان

Year: 1393
COI: UUSD01_0949
Language: PersianView: 499
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ابراهیم باجزی نیا - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه شهید باهنر کرمان
مهدی ابراهیمی نژاد - دانشیار دانشگاه شهید باهنر کرمان
زین العابدین صادقی - استادیار دانشگاه شهید باهنر کرمان

Abstract:

در دنیای امروزی، مشارکت مردم در عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و ... به عنوان شاه کلید حل تمامی مشکلاتی است که گریبانگیر جامعه مدرن شده است. یکی از این مسایل، موضوع مربوط به حوادث غیرمترقبه بویژه زلزله است که باوجود پیشرفت بشر، هر ساله هزاران نفر قربانی بر جای می گذارد با توجه به اینکه مشارکت داوطلبانه مردم در اینگونه حوادث، از اهمیت مضاعفی برخوردار است؛ محقق را بر آن داشته تا به بررسی عوامل موثر بر جذب مشارکت مردم در امدادحوادث غیرمترقبه با تأکید بر زلزله در شهرکرمان بپردازد. مطالعه حاضر از نوع پیمایشی و از سری تحقیقات همبستگی بوده و جامعه آماری آن را مردم سطح شهرکرمان تشکیلداده اند. روش نمونه گیری،مطبق بوده و جهت تعیین حجم نمونه تحقیق از فرمول کوکران استفاده شده که تعداد 044 پرسشنامه تکمیل گشته و مورد تجزیه وتحلیل قرار گرفتند. تجزیه وتحلیل داده ها با استفاده از نرم افزار Spss20 انجام شد. که نتایج بدست آمده از آزمون ضریب همبستگی پیرسون نشان می دهد که بین سطح اطلاع فرد از احتمال وقوع حادثه واحساس ناتوانی در برابر حوادث و کنش عقلانی و همدلی اجتماعی با مشارکت در امداد حوادث غیرمترقبه رابطه معناداری وجود دارد و از سویی دیگر تحلیل رگرسیون چندمتغیره نشان می دهد که همدلی اجتماعی بیشترین تاثیر را برمتغیر وابسته مشارکت مردم در امداد حوادث غیرمترقبه داشته است و آزمون x2 و ضرایب همبستگی کندال تاو- بی و کرامرزویهمبستگی قوی بین دو متغیر تجربه مشارکت قبلی فرد و مشارکت در امداد حوادث غیرمترقبه را نشان می دهد. در مجموع با توجه به نتایج و یافتههای پژوهش، آموزش همگانی در تمامی سطوح جامعه کرمان و در تمامی مراحل مدیریتبحران میتواند موجب بارور نمودن انگیزهها و تواناییهای مردم و افزایش همدلی اجتماعی و در نتیجه افزایش مشارکت مردم در امداد حوادث غیرمترقبه بویژه زلزله گردد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UUSD01_0949. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/361574/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باجزی نیا، ابراهیم و ابراهیمی نژاد، مهدی و صادقی، زین العابدین،1393،بررسی عوامل موثر بر جذب مشارکت مردمی در امداد حوادث غیرمترقبه با تاکیدبر زلزله مطالعه موردی: مردم شهر کرمان،First National Conference on Urban Planning, Urban Management and Sustainable Development،Tehran،https://civilica.com/doc/361574

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • ا. اوکلی، پیتر و مارسدن، دیوید(1380). «رهیافتهای مشارکتی در توسعه ...
 • مدیریت جهادی (مفهوم شناسی، مؤلفه ها و الزامات تحقق آن) [Conference Paper]
 • ج. زاهدی اصل، محمد(379 1).«بررسی چگونگی مشارکت خانوارهای زلزله‌زده در ... [Journal Paper]
 • ظفری، حسین؛ ویسی، رضا(1390).«واکاوی عوامل موثر بر جلب مشارکت مردم ... [Journal Paper]
 • b. Harrison & et al. Preliminary Comment on Public Participation ...
 • c. Finkel, S.E. Reciprocal Effects of Participation _ Political Efficacy: ...
 • d. Greenberg, J. & R. Folger. Procedural Justice, Participation, and ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
  این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Reviews

  5.00
  1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
  5 1
  4 0
  3 0
  2 0
  1 0

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 16,913
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support