Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی نقش و ظرفیت سازمان های مردم نهاد در مدیریت سیلاب شهری

ششمین کنفرانس جامع مدیریت و مهندسی سیلاب
Year: 1397
COI: IFMC06_053
Language: PersianView: 1,530
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نریمان قلی گله - فوق لیسانس مدیریت دولتی شرکت توزیع نیروی برق استان خوزستان. رییس مالی و پشتیبانی توزیع برق مسجد سلیمان

Abstract:

امروزه بسیاری از صاحبنظران بر نقش سازمانهای مردم نهاد در مدیریت بحران شهری تاکیده زیادی کرده و توسعه محلی و شهری راوابسته به وجود ظرفیت های نهادی در درون یک شهر می دانند. توانایی و ظرفیت نهادی، هر قلمروی را قادر می سازد تا خود را با شرایط در حال تغییر سازگار سازد. از نهاد و ظرفیت نهادی محلی به عنوان عاملی که نقش فعال و موثری در مدیریت سیلاب شهری دارد نام برده می شود. بنابراین با توجه به اهمیت موضوع، این پژوهش به بررسی نقش و ظرفیت های سازمان های مردم نهاد در مدیریت سیلاب شهری می پردازد. روش پژوهش توصیفی تحلیلی می باشد.نتایج پژوهش حاکی از آن است که سازمانهای مردم نهاد در حوزه مدیریت سیلاب شهری دارای ظرفیت های متعددی در ابعاد مختلفهستند. در بعد اجتماعی و فرهنگی، مهمترین ظرفیت آنها در ارتباط با سازماندهی مشارکت مردمی است. این سازمان های و تشکل های غیر انتقاعی در راستای مدیریت سیلاب شهری وظایف مختلفی را میتوانند بر عهده بگیرند. این نقش هم پیش از سیل و هم پس از آن باید ایفا شود. سازمان های مردم نهاد پیش از وقوع سیل می توانند در آگاه سازی و اطلاع رسانی به جامعه و ارایه آموزش های لازم به مردم به ایفای نقش بپردازند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IFMC06_053. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/815938/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قلی گله، نریمان،1397،بررسی نقش و ظرفیت سازمان های مردم نهاد در مدیریت سیلاب شهری،Sixth Conference on Flood Management and Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/815938

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.00
2 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 1
2 0
1 0
نقد پژوهشگران در مورد Paper بررسی نقش و ظرفیت سازمان های مردم نهاد در مدیریت سیلاب شهری
حامد شاطرزاده یزدی (1398/09/18): مقاله عمدتا بر مسائل تئوریک و مرور نظریات تکیه دارد . راهکارهای عملی در قمست نتیجه گیری بیان نشده و کاربردی نمی باشد.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support