Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش بیوتکنولوژی در توسعه حشره کش های میکروبی و تاثیر آن بر سلامت و امنیت غذایی

Year: 1394
COI: ENVCONF01_117
Language: PersianView: 1,321
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آیدا گیفانی - دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی، گروه مهندسی شیمی (بیوتکنولوژی)، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
رسول مرزبان - دکتری گیاهپزشکی، بخش کنترل بیولوژیک، موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور
سوده خرم وطن - دکتری مهندسی شیمی بیوتکنولوژی ، گروه مهندسی شیمی بیوتکنولوژی ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران

Abstract:

امروزه گسترش کشاورزی پایدار بسیار مور توجه قرار گرفته است. در یک سیستم کشاورزی پویا، افزایش باروری گیاهان، بدون ایجاد اختلال در محیط زیست و با استفاده از پتانسیل سازگار طبیعی در گیاهان تامین می شود. از دیدگاه دست اندرکاران امر کشاورزی یکی از مهمتریناستراتژی های امید بخش برای نیل به این هدف جایگزینی سموم شیمیایی خطرناک با آفت کش های میکروبی سازگار با محیط زیست می باشد. همسو شدن علم بیوتکنولوژی با تولید آفت کشهای میکروبی و بیولوژیک پیامدهای امیدوار کننده ای را در بر داشته و راه را برای توسعه آفت کش های میکروبی هموار می کند. در سراسر دنیا در راستای کنترل آفات و با درنظر گرفتن ملاحظاتزیست محیطی، استفاده از آفت کش های میکروبی از زمانهای گذشته تا بحال معرفی و استفاده از آنها به تدریج گسترش یافته است. از نقطه نظر اکولوژیک، استفاده از این آفت کش ها یکی از ابزارهای قابل پذیرش در بحث کشاورزی پایدار و برنامه مدیریت تلفیقی آفات می باشد. در این زمینه علاوه بر انجام تحقیقات وسیع، باید اطلاع رسانی و فرهنگ سازی شود تا کشاورزان باور کنند که این روش پربازده و بدون خطر است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ENVCONF01_117. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/392171/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
گیفانی، آیدا و مرزبان، رسول و خرم وطن، سوده،1394،نقش بیوتکنولوژی در توسعه حشره کش های میکروبی و تاثیر آن بر سلامت و امنیت غذایی،1st National Conference on Maintenance of Environment, Water and Natural Resources،Arak،https://civilica.com/doc/392171

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • چراغی، امیر؛ بهزاد حبیب پور؛ ویدا مهین پو و محمدسعید ... [Conference Paper]
 • دزیانیان، احمد. 1390 _ فرمولاسیون و کاربرد حشره کش های ...
 • کمیجانی، ندا. 1389. بررسی تفاوت های بیولوژیک دو نمونه ویروس ...
 • مرزبان، رسول.، عسکری، حسن. 1388. دستاوردها، چالش‌ها و چشم انداز ...
 • Boyetchko, S., Pedersen, E., Punja, Z. 1999. Formulation of biopesticides. ...
 • Bruce Rittmann, director of the Center for Environmentl Biotechnology in ...
 • Cote, J., Vincent, C., Kwang-Hee, S., & Song Hae, B. ...
 • Flint, M. L. and R. Van den Bosch. 1981. Introduction ...
 • Mosttafiz, S., Rahman, M. 2012. Biotechnology: Role of microbes in ...
 • Rodriguez, V. N., Belaich, M. N., Ghiringhelli, _ D. Baculoviruse, ...
 • Srinivasan, R. 2012. Integrating biopesticides in pest management strategies for ...
 • Usta, C., Chapter 13: M icroorganisms in Biological Pest Control ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 38,373
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support