ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

استفاده از حساسیت مغناطیسی شیل ها در چینه نگاری سکانسی سازند کشف رود

Year: 1386
COI: GSI26_320
Language: PersianView: 1,617
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهرداد سردار آبادی - دانشجوی کارشناسی ارشد رسوب شناسی و سنگ شناسی رسوبی
دکتر عبدالحسین امینی - عضو هئیت علمی دانشکده زمین شناسی، دانشگاه تهران

Abstract:

بخش زیرین سازند کشف رود در شرق کپه داغ و مقطع تیپ (برش پل گزی) عمدتا از توالی های شیلی با میان لایه های نازک ماسه سنگی تشکیل شده است. این افق های شیلی به عنوان سنگ منشا احتمالی مخازن گازی منطقه در نظر گرفته شده اند. به دلیل اهمیت این بخش های شیلی و محدودیت روشهای متداول پتروگرافی و بررسی های صحرایی در مطالعه آنها این مقاله با استفاده از حساسیت مغناطیسی به تجزیه و تحلیل آنها در چارچوب سکانس استراتیگرافی می پردازد. بررسی حاضر به عنوان بخشی از یک مطالعه جامع تر به بخش شیل افزون (shale-dominated) سازند در برش پل گزی محدود گردیده است. بررسی هایی صحرایی و آزمایشگاهی منجر به شناسایی چهار رخساره رسوبی در این بخش شیلی این توالی گردیده است. بر اساس مشخصه های رسوب شناسی موقعیت چینه شناسی آنها در کل برش و مقایسه آنها با رخساره های معرفی شده از محیط های به خوبی مطالعه شده، این مجموعه به بخش عمیق یک حوضه آواری با فراوانی جریان های آشفته نسبت داده شده است. بررسی حساسیت مغناطیسی در کنار سایر مطالعات امکان تشخیص مرزهای سکانسی و در نهایت دو سکانس رسوبی را در بخش مورد مطالعه امکان پذیر ساخته است. این مطالعه نشان می دهد که استفاده از حساسیت مغناطیسی در کنار سایر مطالعات در بررسی های سکانس استراتیگرافی رخساره های عمیق اطلاعات با ارزشی بدست می دهد.

Paper COI Code

This Paper COI Code is GSI26_320. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/40405/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سردار آبادی، مهرداد و امینی، دکتر عبدالحسین،1386،استفاده از حساسیت مغناطیسی شیل ها در چینه نگاری سکانسی سازند کشف رود،26th Symposium of Geosciences،Tehran،،،https://civilica.com/doc/40405

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support