ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مراکز رشد مجازی بکارگیری فناوری های نوین در راستای توسعه اقتصادی دانشگاه ها

Year: 1386
COI: NCISSD01_064
Language: PersianView: 1,446
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیامک فرشاد - عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران
محمد فتحیان - عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران
فرزاد رفیعیان - دبیرکل انجمن های علمی - دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران
بابک ابراهیمی - دانش آموخته مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران

Abstract:

با توجه به رشد قابل توجه دانشگا هها و صنایع، امروزه بخش اعظم سرمایههای جوامع اعم از نیروی انسانی و منابع مالی در این دو بخش متمرکز شده است. با پیشرفت روزافزون علوم و صنایع فاصله این دو نهاد پایهای جوامع نیز روز به روز بیشتر می شود. کاهش فاصله علم و صنعت از یک سو و کاستن از هزینههای تحقیقات مربوط به تجاری سازی از سوی دیگر، جوامع بشری را در دهه اخیر به سوی استفاده از ابزارهای جدیدی به نام مراکز رشد سوق داده است. از طرفی مراکز رشد امروزی دارای محدودیت های مکانی و زمانی بوده و از انعطاف پذیری و گستره عملکرد محدودی برخوردارند. این مراکز رشد در راستای تخصیص بهینه منابع محدودی که در اختیار دارند، مجبورند خود را به دانشگاه یا منطقه خاصی محدود نموده و بعضا قوانین جذب و حمایت سختگیران های وضع نمایند. لیکن مراکز رشد مجازی به دلیل عمومیت و فراگیری بازار که ناشی از مجازی بودن، وسعت طیف مکانی و توانایی بکارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات است، قدرت اشتغال زایی و فراگیری در سطح کشوری و بی نالمللی از طریق توسعه صنایع کوچک و متوسط فناور را دارا می باشند. در این مقاله سعی بر آن است تا با بیان مفاهیم مراکز رشد و سیر تکاملی آن به بررسی عملکرد مراکز رشد در تجاریسازی یافته های تحقیقاتی بپردازیم. در ادامه مراکز رشد مجازی و نقش فزآینده آن در توسعه اقتصادی و استفاده بهینه از منابع موجود معرفی شده و مدل مراکز رشد مجازی با بکارگیرِی فناوری های نوین به عنوان عامل توانمندساز در راستای رفع معضل اشتغال و حرکت به سوی توسعه اقتصادی از دید تاثیر گذاری کلان ارائه می شود.

Keywords:

مراکز رشد مجازی _ کارآفرینی _ توسعه اقتصادی _ فناوری های نوین

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCISSD01_064. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/41593/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فرشاد، سیامک و فتحیان، محمد و رفیعیان، فرزاد و ابراهیمی، بابک،1386،مراکز رشد مجازی بکارگیری فناوری های نوین در راستای توسعه اقتصادی دانشگاه ها،1st National Conference of Industry, Student and Sustainable Development،Tehran،https://civilica.com/doc/41593

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 21,681
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support