ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

امنیت سایبری، تهدیدها و اثرات آن بر امنیت ملی

Year: 1396
COI: CPCONF02_066
Language: PersianView: 3,800
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

منیره کهن سال کلکناری - کارشناسی ارشد معارف اسلامی- فلسفه و حکمت اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری
عبداله بابایی نسامی - دکتری مهندسی صنایع- تحقیق در عملیات و مهندسی سیستم دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

Abstract:

مقاله حاضر به بررسی امنیت و تهدیدات آن بر امنیت ملی و چگونگی تاثیر بر آن می پردازد. از ابتدای زندگی بشر امنیت یکی از دغدغه های اصلی انسان ها بوده است، امروزه با گسترش اینترنت و فضاهای شبکه ای در کشورمان لزوم امنیت برای فعالیت در این فضا های مجازی بیش از پیش احساس می شود. برخلاف وجود جنبه های مثبت شبکه های جهانی، سوءاستفاده از این شبکه های رایانه ای توسط افراد هنجارشکن، امنیت ملی را در کشورهای مختلف با خطر روبرو ساخته است. از این رو به کارگیری روش ها و راه کا رهای مختلف برای پیشگیری از نفوذ داده های مخرب و مضر و گزینش اطلاعاتسالم در این شبکه ها رو به افزایش است. به اعتقاد بسیاری از متخصصین امروزه جنگ سایبری از مهمترین انواع تهدیدات بشمار می رود. جنگی که پیروزی در آن جز با دفاع هوشیاری و یاری آحاد ملت و متخصصین میسر نخواهد شد. تهدیدسایبری به علت برخورداری از ویژگی هایی چون قیمت پایین ورود، گمنامی و تاثیرگذاری آن، نه تنها باعث شده دولت های کوچک از ظرفیت بیشتری برای اعمال قدرت در این فضا برخوردار شوند، بلکه باعث ورود شرکت ها و گروه های سازمان یافته و افراد به معادلات قدرت جهانی شده است. در نتیجه این پدیده امنیت ملی را از بعد جغرافیایی، گسترده بودن آسیب پذیری هاو شیوه مقابله با تهدیدها در این عرصه تحت تاثیر قرار داده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CPCONF02_066. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/632299/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کهن سال کلکناری، منیره و بابایی نسامی، عبداله،1396،امنیت سایبری، تهدیدها و اثرات آن بر امنیت ملی،The International Congress of the Humanities and Cultural Studies،Tehran،https://civilica.com/doc/632299

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

3.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 0
3 1
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,281
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support