ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی رویکرد زیست بوم گرایی در طراحی محلات نمونه موردی:محله زریسف کرمان

Year: 1395
COI: GPACONF05_117
Language: PersianView: 366
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مینا آریا - کارشناس ارشد طراحی شهری - دانشگاه آزاد کرمان
افسون مهدوی - عضو هیات علمی دانشگاه آزاد کرمان
فاطمه انصاری - کارشناس ارشد طراحی شهری - دانشگاه آزاد کرمان

Abstract:

زیست بوم گرایی یکی از رویکردهای معماری و شهرسازی است که در تعامل با بستر فرهنگی قرار داشته و هدف از آن بالا بردن سطح کیفیت زندگی برای آیندگان است هدف از این تحقیق بهره جستن از شرایط مطلوب محله زریسف کرمان، چون آب و هوای مطلوب، دید و منظر خوب و قدمت تاریخی در جهت رسیدن به شاخص های مطلوب و کارآمد زیست بوم گرایی مانند به کار بستن مصالح بوم آورد، گسترش فضای سبز با کاشت گیاهان بومی و همساز با اقلیم ،توجه به فرهنگ خاص و هویت مکانی و تعلق بنا به زمینه و هر آن چه موجبات آسایش اقلیمی را فراهم می کند،می باشد؛که در طراحی محله زریسف از آن استفاده گردید و گامی در جهت حفظ بناهای واجد ارزش تاریخی- فرهنگی زرتشتیان که سبب تشخص این محله شده ، برداشته شد.در حال حاضر با در نظر گرفتن این معیارها مسایل و مشکلاتی در محله زریسف وجود دارد که در این راستا پژوهش حاضر به ساماندهی ،حفظ دید و منظر و حفظ خاطره و هویت تاریخی پرداخته است .جامعه آماری این پژوهش ساکنان محله زریسف می باشند. روش نمونه گیری تصادفی بوده ،برای جمع آوری داده ها از مصاحبه استفاده شد و مصاحبه تا آن جا ادامه یافت تا با روش اشباع ، جواب های یکسان بدست آمد .در نهایت نتایج مصاحبه به صورت نمودار ارایه گردید . نتایج تحقیق حاکی از این بود که کلیه معیارهای زیست بوم گرایی اعم از کالبدی،اجتماعی،زیست محیطی بهمراه مشارکت مردمی موجبات سرزندگی، حس تعلق ،ارتقای کیفیت محیط و همچنین افزایش تعاملات اجتماعی را فراهم کرده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is GPACONF05_117. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/647946/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
آریا، مینا و مهدوی، افسون و انصاری، فاطمه،1395،بررسی رویکرد زیست بوم گرایی در طراحی محلات نمونه موردی:محله زریسف کرمان، Fifth National Conference on Sustainable Development in Science, Geography and Planning, Architecture and Urban Planning،Tehran،https://civilica.com/doc/647946

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,310
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support