ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی جایگاه مدیریت بحران در نظام مدیریت شهری (نمونه موردی : شهر بویین زهرا)

Year: 1396
Publish place:
COI: ICEDMR01_006
Language: PersianView: 294
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سکینه معروفی - استادیار گروه شهرسازی مرکز آموزش عالی فنی و مهندسی بویین زهرا
علیرضا یاصره منش - دانشجوی کارشناسی مهندسی شهرسازی دانشگاه فنی ومهندسی بویین زهرا
فاطمه زیوری لشکاجانی - دانشجوی کارشناسی مهندسی شهرسازی دانشگاه فنی ومهندسی بویین زهرا

Abstract:

از زمان های قدیم و با شکل گیری شهرها همواره سوانح امری تهدید کننده برای شهرها و جوامع بشری به حساب آمده و باعث بروز خسارت های جبران ناپذیری شده است. با گذشت زمان، به منظور کاهش انواع خسارت های ناشی از وقوع سوانح، نظریه هایی در خصوص مدیریت بحران مطرح گردید. مدیریت بحران به معنای رفع یا کاهش تاثیرات و تبعات مخاطرات طبیعی ومصنوع می باشد. هدف از این تحقیق بررسی جایگاه مدیریت بحران در نظام مدیریت شهری می باشد. باتوجه به قرارگیری شهر بویین زهرا بر کمربند زلزله و تجربه بروز خسارت های جبران ناپذیر ناشی از زلزله سال ۱۳۴۱ این شهر به عنوان نمونه مورد مطالعه انتخاب شده است. سوال تحقیق عبارت است از این که جایگاه مدیریت بحران در نظام مدیریت شهری چگونه است. روش تحقیق به صورت توصیفی وتحلیلی بوده به این صورت که پس از انجام مطالعات نظری در خصوص مبانی و اصولو معیارهای مدیریت بحران و استخراج معیارهای مربوطه، پرسشنامه ای طراحی گردید. این پرسشنامه برای سنجش معیارهای مطرح در مدیریت بحران و جایگاه آن در نظام مدیریت شهری نمونه مورد مطالعه می باشد. این پرسشنامه توسط مدیران،مسیولان و کارشناسان شهر تکمیل گردید و مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. بر اساس نتایج تحقیق مشخص شد که مدیریت بحران در نظام مدیریت شهری شهر بویین زهرا فاقد نقش و جایگاه می باشد در زمینه مراحل چهارگانه مدیریت بحران درنظام مدیریت شهری این شهر اقدام موثری انجام نشده به گونه ای که تا کنون در این شهر ستاد مدیریت بحران در شهر بوجود نیامده، در جریان ساخت و سازهای و فعالیتهای عمرانی این شهر به ملاحظات زلزله خیزی منطقه و تامین مقاومت ساختمان هاتوجه نشده است. همچنین در ساختارشهر، بافت آن، کاربری زمین های شهر، تراکم های شهری، تاسیسات وزیرساخت های شهری و شبکه ارتباطی به مقوله مدیریت بحران توجه نشده است.

Keywords:

مدیریت شهری،بحران، مدیریت بحران، شهربویین زهرا

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICEDMR01_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/660867/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
معروفی، سکینه و یاصره منش، علیرضا و زیوری لشکاجانی، فاطمه،1396،ارزیابی جایگاه مدیریت بحران در نظام مدیریت شهری (نمونه موردی : شهر بویین زهرا)،کنفرانس بین المللی زلزله، مدیریت بحران،احیا و بازسازی،Qazvin،،،https://civilica.com/doc/660867

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 348
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support