ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

استراتژی های رسانه ای و نقش مدیران رسانه در مدیریت بحران

Year: 1395
Publish place:
COI: MELCONF01_071
Language: PersianView: 1,540
This Paper With 22 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 22 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مریم طاهریان - دانشجوی دکتری علوم ارتباطات، مدرس دانشگاه فرهنگیان
احمد ابوحمزه - دانشجوی دکتری، عضو هییت علمی دانشگاه فرهنگیان
هادی گیاه پور - عضو هییت علمی دانشگاه فرهنگیان معاون پردیس شهید مفتح

Abstract:

بحران در حقیقت یک فشارزایی روانی اجتماعی بزرگ و ویژه است که باعث در هم شکسته شدن انگاره های متعارف زندگی و واکنش های اجتماعی می شود که به صورت بخش طبیعی و جدایی ناپذیر حیات جوامع امروز درآمده است بحران دیگر ویژگی غیر عادی، کمیاب و اتفاقی برای جامعه جهانی تلقی نمی شود، بلکه در تارپپود جوامع مدرن رخنه نموده است همه سازمان ها هر روز و هر لحظه تحت تاثیر بحران های کوچک و بزرگ قرار دارند. مقاله حاضر بر نقش رسانه در هدایت، فرونشاندن به طور کلی بر مدیریت بحران تاکید می کند چرا که یکی از موثرترین ابزار برای رسیدن به این هدف، رسانه ها می باشند. امروزه قدرت مهار و تدبیر هر بحرانی رابطه ای تنگاتنگ با میزان شناخت تهدیدات و فرصت های ناشی از آن و احصاء دقیق قرایند حاصله از این دو دارد. در شرایط بحران که از یک سو اطلاعات مخدوش می شود و از جانب دیگر فناوری های معمول قدرت و به تبع شیوه های تصمیم سازی و مدیریت در شرایط عادی سترون نکارا می شوند، هرگونه تدبیری مستلزم بهره وری مناسب از دانش های راهبردی متفاوت و فناوری های قدرت ویژه می باشد. رسانه ها پدیده هایی خنثی و صرفا کاتالیزور نیستند بلکه از میان ابزار و فنون جدید فن آوری، بیشترین تاثیر را بر انسان دارند و پدید آورنده عصر نو هستند. و یکی از وظایف یک مدیر موفق رسانه این است که بتواند مسیولیت تعیین و تحقق اهداف، برنامه ریزی، سازمان دهی، به کار گماردن نیروی انسانی، رهبری و نظارت را در دوران بحران برعهده گیرد. باید برای پیشگیری از بحران و یا به حداقل رساندن اثرات آن به هنگام وقوع بدترین وضعیت ها را برنامه ریزی و سپس روش هایی را برای اداره و حل آن جستجو کند. این مقاله ضمن ارایه تعریف مفاهیمی چون بحران و مدیریت بحران را به سمت وظایف مدیران و نحوه مقابله آنها با بحران، عوامل تشدید کننده و یا بازدارنده بحران چون سبک های خبرنویسی، نقش تصویر، کانون های خبری در شرایط بحرانی، بازار شایعات و مدل های بحران سوق می دهد. در انتها نیز به تحقیق قضایای سیاسی در فرانسه و نقش رسانه در این بحران پرداخته می شود.

Keywords:

بحران , مدیریت بحران , فرایند تصمیم گیری , سبک های خبرنویسی و کانون های خبری

Paper COI Code

This Paper COI Code is MELCONF01_071. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/663102/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طاهریان، مریم و ابوحمزه، احمد و گیاه پور، هادی،1395،استراتژی های رسانه ای و نقش مدیران رسانه در مدیریت بحران،کنفرانس بین المللی پژوهش های نوین در مدیریت، اقتصاد،حقوق و علوم انسانی،Shiraz،https://civilica.com/doc/663102

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,443
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support