ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری بر مسایل امنیت و اطمینان در سیستم تجارت الکترونیکی و مخاطرات آن

Year: 1396
COI: CECCONF03_016
Language: PersianView: 286
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ابراهیم فردهفت خوانی - کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات، امنیت اطلاعات، موسسه آموزش عالی مهرآستان، گیلان
اعظم عندلیب - عضو هیات علمی گروه مهندسی کامپیوتر، واحد رشت، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

Abstract:

امنیت تجارت الکترونیک بخشی از چهارچوب امنیت اطلاعات است که به طور خاص در مورد اجزایی که بر تجارت الکترونیک تاثیرگذارند اعمال می شود. این اجزاء شامل امنیت کامپیوتر، امنیت داده ها و سایر حوزه های گسترده تر چهارچوب امنیت اطلاعات می شوند. امنیت تجارت الکترونیک تفاوت ها و ویژگی های خاص خود را دارد و یکی از بارزترین بخش های امنیتی است که به واسطه تبادلات مالی روزانه ای که در بحث تجارت الکترونیک و کسب و کار وجود دارند می تواند کاربران را تحت تاثیر قرار دهد. امنیت تجارت الکترونیک عبارت است از مراقبت از دارایی های موجود در تجارت الکترونیک در مقابل دسترسی، استفاده، خرابکاری، یا ایجاد تغییرات غیرمجاز. ابعاد تجارت الکترونیک در مبحث امنیت و یکپارچگی شامل مواردی چون عدم انکار، صحت و اعتبار، قابلیت اعتماد، حریم خصوصی و در دسترس بودن می شود. تجارت الکترونیک فرصت بسیار بزرگی را در اختیار صنعت بانکداری قرار داده است اما در عین حال مجموعه ای از ریسک ها و آسیب پذیری ها از قبیل تهدیدات امنیتی را هم به وجود آورده است؛ بنابراین امنیت اطلاعات یک نیاز فنی و مدیریتی اساسی برای تمام فعالیت های موثر و کارآمد مرتبط با تبادلات مالی اینترنتی محسوب می شود. با این وجود، با توجه به تغییرات مداوم و همیشگی قوانین تجاری و مسایل تکنولوژیکی تعریف تجارت الکترونیک کار بسیار پیچیده ای خواهد بود که نیازمند هماهنگ سازی راه حل های فنی و محاسباتی است. در این مقاله ما به برسی و مرور امنیت تجارت الکترونیک و مخاطرات آن در کنار درک مراحل خرید بر خط به منظور به وجود آوردن یک ترتیب منظم برای آن می پردازیم. درعین حال منظور و مقصود امنیت در تجارت الکترونیک، مسایل امنیتی مختلف در بحث تجارت الکترونیک و ریسک های موجود در انجام تراکنش های تجارت الکترونیک و راهنمایی هایی برای خریدهای اینترنتی امن هم مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.

Keywords:

مسایل امنیت تجارت الکترونیک , فعالیت های امنیتی , تهدیدات امنیتی , راهنمایی هایی برای خرید بر خط امن , مخاطرات

Paper COI Code

This Paper COI Code is CECCONF03_016. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/676863/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فردهفت خوانی، ابراهیم و عندلیب، اعظم،1396،مروری بر مسایل امنیت و اطمینان در سیستم تجارت الکترونیکی و مخاطرات آن،The Third National Conference on Computer Science and Engineering and Information Technology،Babol،https://civilica.com/doc/676863

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 421
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support