ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عوامل موثر بر خودکشی در بین جوانان شهر انبارالوم

Year: 1395
Publish place:
COI: GSCONF01_078
Language: PersianView: 314
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محدثه قربانی - دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان
جوانشیر اسدی - عضو هیات علمی گروه روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان

Abstract:

خودکشی یکی از پدیده های تا سف آوری است که دارای ابعاد شناخته شده روانی، اجتماعی، فرهنگی، بیولوژی و پیامدهای اقتصادی، انسانی و غیره می باشد این موضوع نه تنها به خاطرگسترش و شیوع جهانی ان بلکه به علت وجود زمینه های مساعد کننده برای وقوع این پدیده واجد اهمیت است. خودکشی و علل وانگیزه های آن از جمله مشکلات اجنماعی است. این تحقیق در رابطه با عوامل موثر بر خودکشی در بین جوانان شهر انبارالوم در استان گلستان می باشد که دارای نمونه آماری 80 نفر به روش تصادفی ساده که با توجه به استفاده از نرم افزار spss با استفاده از ضر یب همبستگی اسپیرمن تایید شده است در خصوص فرضیات تحقیق و با توجه به ضریب اطمینان 99 درصد، sig بدست آمده 000 درصد کوچکتر از 01 درصد است می توان گفت بین عوامل اجتماعی- فرهنگی بر خودکشی، بین عوامل اقتصادی بر خودکشی و بین عوامل خانوادگی بر خودکشی رابطه وجود دارد.

Keywords:

خودکشی، جوانان، عوامل اجتماعی ت فرهنگی، عوامل اقتصادی، عوامل خانوادگی

Paper COI Code

This Paper COI Code is GSCONF01_078. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/680613/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قربانی، محدثه و اسدی، جوانشیر،1395،بررسی عوامل موثر بر خودکشی در بین جوانان شهر انبارالوم،کنگره ملی توانمندسازی جامعه در حوزه مشاوره، خانواده و تعلیم و تربیت اسلامی،Tehran،،،https://civilica.com/doc/680613

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,784
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support