Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شبیه سازی یک نیروگاه دودکش خورشیدی به کمک نرم افزار ANSYS در مناطق کویری ایران

دومین کنفرانس ملی معماری و انرژی با رویکرد حفاظت محیط زیست و بهره گیری از انرژی های طبیعی
Year: 1396
Publish place:
COI: AECCONF02_007
Language: PersianView: 757
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی صباحی - فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد، دانشکده مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی کاشان
حمیدرضا طباطبایی - استاد دانشکده مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی کاشان

Abstract:

یکی از منابع افزایش دمای زمین استفاده از سوخت های فسیلی برای تامین انرژی می باشد یکی از بزرگترین و ارزشمندترین منابع انرژی جایگزین انرژی خورشیدی می باشد راهکارهای متنوعی جهت استفاده از انرژی خورشیدی پیشنهاد شده و به طور مداوم برای استفاده بهتر بهبود می یابد مانند نیروگاه دودکش خورشیدی نیروگاه دودکش خورشیدی، نیروگاه حرارتی ساده ای است که قادر به تبدیل انرژی خورشیدی به انرژی حرارتی است کلکتور خورشیدی، انرژی حرارتی تولید شده را به انرژی جنبشی در دودکش تبدیل کرده و از این انرژی برای راه اندازی توربین های متصل به ژنراتور تولید الکتریسیته استفاده می شود در این پژوهش حاضر یک دودکش خورشیدی با استفاده از دینامیک سیالات محاسباتی و استفاده از نرم افزار انسیس طراحی و شبیه سازی شده است پس از شبیه سازی اولیه، مش بندی، قرار دادن شرایط مرزی و همگرا نمودن حل نرم افزاری، وکتورها و کانتورهای سرعت، دما و فشار بدست آمد نتایج بدست آمده با داده های آزمایشگاهی صحه گذاری شده اند یک نمونه حل دستی با روش تحلیلی با فرض های ساده کننده قابل قبول نیز انجام شده و در نهایت یککد فرترن برای محاسبات تحلیلی و نشان دادن چگونگی تغییرات پارامترهای عملکردی نیروگاه با تغییر مشخصات المان های مهم آن تهیه شده است نتایج پژوهش نشان می دهد بیشترین تاثیر در عملکرد نیروگاه مربوط به ارتفاع آن می باشد راندمان نیروگاه بسیار پایین بوده و این امر سبب می شود دوره بازگشت سرمایه طولانی گردد یکی دیگر از نتایج مهم آن بود که نحوه طراحی کلکتور، زاویه شیب سطح آن به سمت دودکش، شکل و جنس دودکش در توان و راندمان آن موثر می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is AECCONF02_007. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/694368/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صباحی، علی و طباطبایی، حمیدرضا،1396،شبیه سازی یک نیروگاه دودکش خورشیدی به کمک نرم افزار ANSYS در مناطق کویری ایران،دومین کنفرانس ملی معماری و انرژی با رویکرد حفاظت محیط زیست و بهره گیری از انرژی های طبیعی،Kashan،https://civilica.com/doc/694368

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,564
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support