ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل پارامترهای دینامیکی سنگ با استفاده از آزمایشات غیر مخرب جهت طراحی معدن

Year: 1396
COI: CICEAUD01_0253
Language: PersianView: 242
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید سهراب حسینی - دانشجوی دکتری مکانیک سنگ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب،
علیرضا میهن نژاد - دانشجوی دکتری مکانیک سنگ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب،
نوید حسینی علائی - استادیار، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب،

Abstract:

انتشار امواج لرزه ای یک روش کاربردی به منظور تعیین خصوصیات مهندسی سنگ تعریف می باشد. با بهره گیری از امواج فشاری (P) و برشی (S) می توان مقادیری نظیر سرعت موج طولی Vp و عرضی Vs را پس از بارگذاری محاسبه نمود. همچنین با استفاده از دستگاه مقاومت فشاری تک محوره می توان بار را به نمونه وارد و سپس با دستگاه آلتراسونیک و انتشار امواج طولی به نمونه مدت زمان لازم برای گذر آنها را به دست آورد. هدف از این تحقیق بررسی شرایط سرعت موج فشاری نمونه سنگ پس از قرار گرفتن تحت بارگذاری و اثر آن را در طراحی معدن مشاهده نمود. بدین منظور از تعدادی نمونه سنگ گرانیت و ماسه سنگ گریواکی که از معدن سنگ آهن اسفند آباد ابرکوه و با نسبت طول به قطر 5 / 2 می باشد، استفاده شد. نتایج این مطالعه به این صورت حاصل شد که اندکی پس از اعمال بار به نمونه های گرانیت و گری واکی، سرعت موج فشاری آن به Vp ترتیب افزایش و کاهش یافت ولی پس از یک هفته مقدار آنها به ترتیب کاهش و افزایش یافت و مقداری نزدیک به زمان قبل از بارگذاری را نشان می داد. نتایج فوق نشانگر خاصیت الاستیکی بودن ماسه سنگ گری واکی و خاصیت الاستیکی کمتر سنگ گرانیت می باشد. استفاده از این نتایج در طراحی معدن سنگ آهن اسفند آباد باید مورد توجه ویژه ای قرار گیرد. همچنین پیشنهاد می شود از مراحل این تحقیق را برای سایر معادن انجام داد.

Keywords:

آزمایش مقاومت فشاری تک محوره , سرعت موج فشاری , گری واکی , گرانیت , Ultrasonic

Paper COI Code

This Paper COI Code is CICEAUD01_0253. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/708950/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسینی، سید سهراب و میهن نژاد، علیرضا و حسینی علائی، نوید،1396،تحلیل پارامترهای دینامیکی سنگ با استفاده از آزمایشات غیر مخرب جهت طراحی معدن،International Conference on Contemporary Iran in Civil Engineering , Architecture and Urban Development،Tehran،https://civilica.com/doc/708950

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 11,004
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support