ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چارچوب تصمیم گیری برای پذیرش فناوری توسط سازمان های مدیریت شهری در کشور ایران

Year: 1396
COI: CICEAUD01_1383
Language: PersianView: 274
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شریفه سرگلزایی - دانشجوی دکتری شهرسازی، دانشگاه هنر اصفهان
غلامرضا شیران - دکتری حمل و نقل، عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان
صمد محمدابراهیم زاده - دکتری مدیریت پروژه و ساخت، عضو هیات علمی دانشگاه

Abstract:

الزام بهره برداری از مزایای فناوری در زندگی پیچده ی شهری، امروزه یکی از مهم ترین موضوعات در مدیریت های شهری و منطقه ای د کشورهای در حال توسعه می باشد. از این رو فناوری های متعددی برای بکارگیری و اجرا در سیستم های شهری پیشنهاد شده و بسیار از آن ها پس از طرح و پذیرش در مراحل تصمیم گیری در سیستم مدیریتی، با شکست در مرحله اجرا روبرو شده اند. این پژوهش با بررسی فرآیند انتخاب، تصمیم گیری، پذیرش و اجرای فناوری در سطوح مدیریت شهر، به دنبال ارایه چارچوبی برای پذیرش فناوری در سیستم شهری در کشور می باشد. در واقع این پژوهش سعی دارد خلع ها و نواقص فرایندهای جاری را شناسایی کند. در این صورت می توان انتظار داشت با ارایه چارچوب فوق از هدر رفت هزینه مادی و معنوی در مدیریت شهرها جلوگیری کرد. بدین منظور این پژوهش با استفاده از روش نظریه زمینه ای و با انجام مطالعات وسیع میدانی و مصاحبه های عمیق و نیمه ساختار یافته با مدیران و کارشناسای شهرداری ها، اعضای شوراهای اسلامی شهر و متخصصین دانشگاهی، سعی در شناسایی واقعیت های فرآیندهای موجود برای تصمیم گیری در سازمان های مدیرتی شهرها دارد. روش انتخاب نمونه برای انجام مصاحبه، روش گلوله برفی می باشد. این مصاحبه ها با افراد در شهرهای اصفهان به عنوان یک کلان شهر و زاهدان به عنوان یک شهر متوسط انجام شده است. در نهایت با مقایسه فرآیندهای موجود در این دو شهر، چارچوب پذیرش فناوری در سیستم مدیریت شهری ارایه می گردد. این چارچوب، می تواند به عنوان ابزاری مفید در اختیار مدیرانی که هدف آن ها خدمات رسانی به شهروندان می باشد، قرار گیرد و از هدر رفت هزینه های تحمیلی به شهروندان و دولت جلوگیری کند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CICEAUD01_1383. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/710070/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سرگلزایی، شریفه و شیران، غلامرضا و محمدابراهیم زاده، صمد،1396،چارچوب تصمیم گیری برای پذیرش فناوری توسط سازمان های مدیریت شهری در کشور ایران،International Conference on Contemporary Iran in Civil Engineering , Architecture and Urban Development،Tehran،https://civilica.com/doc/710070

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 2,504
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support