ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

زبان مشترک موسیقی و معماری

Year: 1396
Publish place:
COI: CONFCA01_017
Language: EnglishView: 832
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیروان بهرامی - دکترای شهرسازی و برنامه ریزی شهری، مدرس دانشکده معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج
نادر زندی - کارشناس ارشد معماری، سرپرست کارگروه معماری خانه هنرمندان کرد
علی حجت - دانشجوی دکتری برنامه ریزی شهری دانشگاه علوم و تحقیقات تهران

Abstract:

موسیقی و معماری از گرایش های اصیل هنر می باشند، در دنیا موسیقی های بسیاری وجود دارد که هر کدام دارای معنا و مفهومی خاص می باشند، موسیقی به عنوان بخشی از فرهنگ هر منطقه دارای زبان مختص به خود است، این امر در معماری نیز بعنوان یکی از شاخه های هنر تبلور پیدا کرده است. معماری به واسطه ی ژرفای مفاهیم هنری که از آن برخورداراست با دیگر هنرها تشابهات معنایی فراوانی دارد که در هنر موسیقی نمود بیشتری دارد، این دو هنر در ساخت فضا مشارکت می کنند؛ موسیقی فضای معنوی ایجاد می کند و معماری فضای مادی و این یکی از دلایلی است که از واژگان و ساختار واحد برخوردارند.در این پژوهش فرض بر آن است که هنرها و به ویژه موسیقی و معماری دارای اشتراکات زبانی و بیانی می باشند و در جهت تدوین زبان مشترک این دو هنر تنظیم شده است و در پی آن است تا با بهره گیری از روش توصیفی-تحلیلی و انجام مطالعات کتابخانه ای اشتراکات زبانی ما بین موسیقی و معماری را کشف نماید. یافته های پژوهش حاکی از آن است کهموسیقی و معماری دارای زبانی مشترک می باشند که می توان آن را در ساخت یک فضای سازمان دهی شده در کنار یکدیگر قرار داد و به ساخت فضای مطلوب دست یافت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CONFCA01_017. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/732766/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهرامی, سیروان and زندی, نادر and حجت, علی,1396,زبان مشترک موسیقی و معماری,کنفرانس بین المللی مطالعات نوین در عمران ، معماری و شهرسازی با رویکرد ایران اسلامی,Mashhad,https://civilica.com/doc/732766

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,234
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support