Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عوامل موثر بر اثربخشی یادگیری ترکیبی در نظام آموزش عالی

Year: 1397
COI: PSCONF06_322
Language: PersianView: 653
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

لعیا حامی کوچه بانی - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش
مهدی محمودی - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش

Abstract:

درعصر حاضر که زمینه های رشد و پیشرفت علم و تکنولوژی مهیا می باشد، توجه به روش ها ی جدید در آموزش ضروری به نظر می رسد. پیشرفت روزافزون فناوری اطلاعات و توجه به این امر که فرایند یادگیری نمی تواند صرفا محدود به کلاس درس باشد، باعث ایجاد تغییرات بسیاری در زمینه آموزش و یادگیری شده است. با توجه به پیدایش محیط های جدید یادگیری هم چون مدارس هوشمند، سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش و نیز ضرورت آماده سازی دانش آموزان و دانشجویان برای ورود به جامعه دانایی محور و دانش بنیان توام با سواد علمی و فناورانه، تلفیق روش تدریس های مبتنی بر فاوا در برنامه ی درسی ضروری به نظر می رسد. امروزه آموزش های الکترونیکی در حال جایگزینی با شیوه های سنتی است. از طرفی تحقیقات نشان داده که آموزش های الکترونیکی نیز دارای محدودیت های خاص خود هستند و نمی توانند کلا جایگزین آموزش سنتی شوند. بنابراین با وجود مزایا و معایب هر دو، متخصصان امور آموزشی سعی می کنند روش های مخلتف را با هم ترکیب کنند و متعقدند که یادگیری ترکیبی، یک رویکرد اثربخش برای حل مشکلات است. آموزش ترکیبی به کارگیری بیش از یک رسانه در امر آموزش است. مانند ترکیب آموزش توسط علم و ابزارهای برپایه وب، که البته با این روش، آموزش الکترونیکی جایگزین آموزش کنونی نمی شد، و بلکه؛ آن را کامل می کند. بدین ترتیب در این نوع یادگیری از مزایای هر دو نوع سیستم آموزش حضوری و آموزش آنلاین استفاده شده و مطالعات نشان دادند که کارایی سیستم ترکیبی از کارایی هردو سیستم به تنهایی بیشتر است. با توجه به این که یادگیری ترکیبی در تمامی سطوح نظام آموزشی در سراسر جهان، مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین گسترش استفاده از فناوری های نوین در نظام آموزشی، دانشگاه ها و نهادهای آموزش عالی کشور، نیز به سمت رویکرد یادگیری ترکیبی در حرکت است و رویکرد یادگیری ترکیبی، جایگزین یادگیری مرسوم سنتی و آموزش مجازی خواهد شد، بنابراین توسعه محیط های یادگیری ترکیبی، بدون توجه به چالش ها و ضرورت های آن و همچنین عوامل موثر در اثربخشی آن، موفقیت آمیز نخواهد بود. بنابراین درک کامل عوامل کلیدی موفقیت و موثر در اثربخشی یادگیری ترکیبی برای جلوگیری از اشتباه و به دنبال آن شکست ضروری است. لذا مقاله حاضر ضمن بررسی چگونگی پیدایش یادگیری ترکیبی با ارایه چشم اندازها و پیشنهادات به دنبال بررسی عوامل موثر در اثربخشی یادگیری ترکیبی در نظام آموزش عالی است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PSCONF06_322. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/759778/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حامی کوچه بانی، لعیا و محمودی، مهدی،1397،بررسی عوامل موثر بر اثربخشی یادگیری ترکیبی در نظام آموزش عالی،The 6th Scientific Research Conference on Educational Sciences and Psychology, Social and Cultural Dangers in Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/759778

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support