ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی الزامات آموزش مهارتهای اجتماعی به دانش آموزان دوره ابتدایی

Year: 1397
Publish place:
COI: ESCONF03_043
Language: PersianView: 2,264
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

عباس حضرتی - مدرس مدعو گروه علوم تربیتی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر، اصفهان، ایران
پروین موسوی فر - دانشجوی کارشناسی آموزش ابتدایی،دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر، اصفهان، ایران

Abstract:

آموزش و پرورش نهادی ارزشی محسوب می شود که جامعه از آن انتظار دارد همواره یادگیری مهارتهای اجتماعی را در کنار آموزش سایر دروس بهبود بخشد. مدرسه باید مهارت های اجتماعی را به فراگیران آموزش دهد و فضایی مناسب را جهت تقوی این مهارت ها برای آنها فراهم کند و همچنین طریقه ارتباط برقرار کردن را به فراگیران بیاموزد. برای نیل به این هدف معلم نقشی بی بدیل دارد. کاربرد مهارتهای اجتماعی در زندگی دانش آموزان بسیار اهمیت دارد و این مهارت ها در دوره ابتدایی به سادگی آموزش داده می شود. وقتی دانش آموزان در خارج از مدرسه هستند این مهارتهای اجتماعی است که به آنها در برقراری ارتباط با دیگران کمک زیادی میکند، لذا باید به این امر مهم در آموزش و پرورش توجه داشت و با درنظر گرفتن اهمیت و میزان اثربخشی یادگیری در دوره ابتدایی لازم است تا این مهم در دوره ابتدایی مورد توجه ویژه قرار گیرد. آموزگاران مدارس ابتدایی باید شرایط و زمینه را برای تقویت این مهارت ها در فراگیران را فراهم کنند و همچنین برای گسترش مهارتهای اجتماعی از استراتژی هایی موثر استفاده کنند.از همین روی در این پژوهش که از لحاظ نوع، پژوهشی تحلیلی – توصیفی بوده و از لحاظ روش ، پژوهشی کتابخانه ای می باشد ، با بهره گیری از یافته های سایر اندیشمندان و صاحبنظران حوزه تعلیم و تربیت در دوره ابتدایی و نیز با بهره گیری از متون کتب و مقالات مرتبط ، الزامات آموزش مهارتهای اجتماعی در دوره ابتدایی مورد بررسی قرار گرفته است و در پایان اینگونه نتیجه گیری شده است که با بهره گیری از استراتژی هایی از قبیل هنر سازش و مصالحه و ایجاد روحیه تعاون و همکاری در نزد دانش آموزان در دوره ابتدایی ، بستر مناسبی برای آموزش سایر مهارتهای اجتماعی در سایر مقاطع برای دانش آموزان مهیا خواهد شد و در همین راستا نیز راهکارهایی برای آموزش مهارتهای اجتماعی به دانش آموزان دبستان ارایه شده است.

Keywords:

آموزش مهارتهای اجتماعی , دانش آموزان دوره ابتدایی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ESCONF03_043. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/766049/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حضرتی، عباس و موسوی فر، پروین،1397،بررسی الزامات آموزش مهارتهای اجتماعی به دانش آموزان دوره ابتدایی،سومین کنفرانس بین المللی پژوهش های نوین در حوزه علوم تربیتی و روانشناسی و مطالعات اجتماعی ایران،Tehran،https://civilica.com/doc/766049

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 1,991
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support