ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اقبال ، صوفیه و صوف پوشی

Year: 1396
COI: IGBAL01_060
Language: PersianView: 216
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

منصور نیک پناه - استادیار زبان و ادبیات فارسی مجتمع آموزش عالی سراوان

Abstract:

اقبال لاهوری شاعر نامبردار فارسی زبان شبه قاره هند است چه شعرش به واسطه ویژگی های منحصر به فرد از قبیل: بیداری اسلامی، به فردگرایی، غرب ستیزی، ....قابل بررسی است. اما شعر جامع الاطراف اقبال به سبب داشتن صبغه های عرفانی و درویش مسلکی قابل بررسی است.اقبال عارف است یا منتقد عرفا انسان را می پسندد یا در پی آن می باشد با بررسی شعر به زبان متوجه نگاه نقادانه و اصلاح گر او به صوفیه و عرفا می گردیم. نگاهی که ناشی از عمق آن گاهی شاعر است به مراتب و اصطلاحات این طبقه. با عنایت به حضور همیشگی شاعر در حوادث اجتماعی و حساسیت او در برابر آنچه در جامعه اسلامی می شود و در عین حال تجاربی که در ممالک مختلف در باب گوشه نشینی و انزوا طلبی علما می رود و نتایجی که بر اثر این خلوت گزینی نظر مسلمانان می شود سبب شده دیدگاه خاص در مورد صوفیه داشته باشد. نویسنده در این مقاله برآنند تا نوع نگاه شاعر را به صاحبان این مسلک و در عین حال میزان آگاهی او را از نظر بگذرانیم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IGBAL01_060. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/770845/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
نیک پناه، منصور،1396،اقبال ، صوفیه و صوف پوشی،International congresses and our world،Zahedan،https://civilica.com/doc/770845

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 318
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support